Site Overlayیا کنکور را اینقدر خوب داده اید و مطمئن هستید در کنکور قبول می شوید. زمانی که دانش آموزان به رشته و دانشگاه مورد نظر خود فکر می کنند که نخواهند رسید اندک اندک در گوشه های پنهان ذهن خود این سوال ظاهر می شود که پشت کنکور بمانیم یا نه؟ من خودم با اینکه پشت کنکور ماندم باز هم تا آخرین روز مانده به کنکور جنگندگیم را حفظ می کردم و فقط به موفق شدن در کنکورم فکر می کردم. یا نمی دانید چطور کنکور داده اید و احتمال می دهید قبول خواهید شد. یا آنقدر کنکور را بد داده اید و مطمئن هستید که قبول نمی شوید. شما حتی چند ماه مانده به کنکورتان می توانید کارهایی انجام دهید و موفق شوید و یا در زمان جمع بندی و چند ماه مانده به کنکورتان بجای اینکه به فکر جمع و جور کردن مطالب خوانده شده باشید به فکر پشت کنکور ماندن می افتید که کار کاملاً اشتباهی است پس قبل از کنکور دادن به هیچ وجه به این مسئله فکر نباید کرد و تمام تمرکزتان را روی کاری که در پیش دارید خواهید گذاشت.

امروز در موسسه حرف اخر در این مقاله می خواهم پشت کنکور ماندن و مزایا و معایب ان را بررسی کنم و بگویم که پشت کنکور ماندن می تواند برای چه کسانی مفید و برای چه کسانی مضر باشد. از خطاهای خود درس گرفته اید و با مسیر خود در کنکور اشنایی پیدا کرده اید. دوم اینکه بین تفریح و درس تعادل بر قرار کنید. داشتن یک تفریح در آخر هفته می تواند به شما در یادگیری کمک کند. و شما دیگر نباید مشکلاتی که منجر شد در سال قبل از کنکور باز بمانید را تکرار کنید. در مورد سه باید بگویم که می توانید به پشت کنکور ماندن یا نماندن فکر کنید و از الآن هدفتان را مشخص کنید. این به یکی از مهمترین دغدغه های دانش آموزان تبدیل شده است و درک شرایط درسی باعث می شود که داوطلبان این سوال را بکنند که اگر قبول نشویم پشت کنکور بمانیم یا نه؟ سخن پایانی: دوست خوبم من از شرایط تو خبر ندارم . خیلی از بچه ها در اواخر کنکور شرایط قبولی در رشته مورد علاقه شان را سخت می بینند و فکر می کنند که ممکن است قبول نشوند افکاری مثل پشت کنکور ماندن به سراغشان می آید که کاری بسیار اشتباه و خطرناک است.

خیلی از بجه ها بدلیل حجم سنگین مطالب و کم داشتن وقت ازاد برای مطالعه نمی توانند فرصت کافی برای مطالعه داشته باشند و این فرصت مناسبی است که زمان بیشتری را برای مطالعه خود بگذارند. آشناییت کلی با مطالب: شما در سال قبل حتما مطالعاتی را داشتید و می تواند به نفعتان باشد چون همیشه مطالعه برای بار اول سخت است و شما می توانید در این سال به مرور دروس بپردازید و تسلطتات بر آن ها را افزایش دهید. چیزی که باید به آن توجه کنیم زمان پرسیدن این سوال رتبه برای دندانپزشکی اساتید اجی مجی هاست. که باید خود داوطلب آن را قبول کند. این را همیشه در خاطرت داشته باش که همه پیشرفت ها در خارج از منطقه راحتی شکل می گیرند پس از سخت تلاش کردن دست نکش. در مورد دوم پیشنهاد می کنم که تا زمان آمدن رتبه ها صبر کنید. داشتن وقت اضافی: زمانی که پشت کنکور هستید مدرسه نمی روید .

ولی اگر فکر می کنید که با خواندن رشته دیگر پشیمان نخواهید شد و نمی توانید بخاطر هدفتان بجنگید بنظر من پشت کنکور ماندن بدرد شما نمی خورد. اگر تصمیم گرفته اید که پشت کنکور بمانید باید با مزایا و معایب ان بیشتر آشنا شوید. اگر واقعاً با تلاش جدی و عملکرد قوی ادامه دهید می تواند کنکورتان را ببرد و شما را به موفقیت برساند ولی اگر با تصور اینکه زمان زیادی دارید تلاش نکنید و در تله های پشت کنکور ماندن بیافتید بجای کنکور خود شما را خواهد برید. وقتی که کنکور را دادید سه حالت پیش می آید. فرم زیر را پر کنید. اول اینکه دارای اراده قوی باشید و پر آموزش پایه هشتم قدرت ادامه دهید. ولی باید در زمان خود پرسیده شود. اینها سوال های خوبی هستند ولی در غیر از زمان خود اصلاً نباید پرسیده شود و اصلاً نباید به آنها فکر کرد. نه بر اساس ویژگی های فردی شما پس نظری که انها می دهند نمی تواند زیاد کارساز باشد. شما نباید خود را از تفریحات محروم کنید.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با منبع وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *