Site Overlay

چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم؟

رویا پردازی کردید؟ روحیه ی بلند پروازی را هم تقویت کردید؟ خب در قسمت رویا پردازی شما توانستید رویای خود را پیدا کنید که بین افراد مختلف این رویا متفاوت است و برای عده ای میتواند پزشکی باشد ؛ برای عده ای دیگر دندان ، برای یک سری دارو و برای عده ای هم مهندسی و این کاملا عادی است و بر اساس سلیقه ی افراد میباشد. یکی از عذاب های خود من در دوران کنکور این دیدگاه والدینم بود که تصور میکردند که من باید فقط درس بخوانم ، مهمانی و بیرون رفتن در برنامه من نباشد، از تلفن استفاده نکنم حتی به ورزش هم نروم و کلا در اتاق بمانم و درس بخوانم. وقتی من میتونم اول باشم چرا به دوم شدن راضی باشم؟ در مورد خودم مثال بزنم همیشه میگفتم باید از روز قبل بهتر باشم. چون میداند نمیتواند ولی انسان آرزوی پرواز کردن را در سر داشت و توانست به آن برسد و هواپیما اختراع شد. چون میترسند تست ها را نتوانند حل کنند اما دوستان خوبم باز هم به یاد داشته باشید الان شکست بخورید بهتر است تا سر جلسه کنکور. به یاد داشته باشید هدف بزرگ ، آسان به دست نمیآید و عادی است اگر در این مسیر حتی شکست بخورید.

اگر بدون نقشه و راهنما حرکت کنید خب مسیر را قطعا اشتباه خواهید پیمود و یک مسیری که باید در 6 ساعت به مقصد میرسید بخاطر نداشتن راهنما و نقشه در 10 ساعت خواهید رسید. کدام راه را اشتباه رفتید که باعث شکست شما شد؟ در یک برنامه ریزی خوب شما میدانید از هر زمان کهخ شروع کنید با توجه به میزان ساعت مطالعه ای که دارید که تمامی دروس را خواهید خواند؟ اگر 5 دقیقه زمان بگذارید و این مقاله را بخوانید قطعا تغییر محسوسی در خود حس خواهید کرد. مخاطب این قسمت بیشتر والدین عزیز هستند. در این قسمت یک جمله از من را به یاد داشته باشید؛ همیشه روزهای سخت هستند که ما را میسازند و قوی میکنند. تک تک این حرف ها تجربه ی 4 سال دبیرستان من و تلاش برای موفقیت در کنکور به علاوه تجربه ی چندین ساله در زمینه مشاوره به عنوان یک رتبه برتر و ارتباط با بیشتر از 1000 داوطلب بوده است. پس اگر به دنبال پاسخ سؤال ” چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم ” هستید اولین مرحله یک مشاوره و برنامه ریزی برای کنکور میباشد.

به آخر مقاله ” چگونه مطالعه کنیم تا در کنکور موفق شویم ” رسیدیم. یا خلاصه نویسی نکرده اند یا اینکه نه خلاصه نویسی کرده اند ولی هیچ تستی را علامت گذاری نکرده اند که در دوران جمع بندی آن هارا دوباره حل کنند ” به چنین تست هایی تست مارکدار میگوییم”. در گام بعدی بررسی میکنید که برای رسیدن به رشته دلخواهتان در دانشگاه مورد نظر آخرین رتبه ی قبولی در سال قبل چهقدر بوده و چه درصد هایی لازم است کسب کنید. یک دانش آموز خوب در مواجه شدن با رتبه های برتر اولین سؤالی که از آن ها میپرسد در مورد شکست هایشان است. تمامی این حرف ها تجربه ی چندین ساله من در زمینه کنکور و ارتباط با بیش از 1000 داوطلب کنکوری بود. اما یک تجربه و یک جمله همیشه به من قوت قلب میداد و باعث میشد چند برابر حرف آخر تلاش کنم. من همیشه با خودم در رقابت بودم. موفقیت در کنکور فقط محدود به خواندن کتاب های درسی و رفتن به کلاس های کنکور و …

همین یک نکته افرادی که هدف واقعی دارند را از افرادی که فقط ادعا دارند تفکیک میکند. افرادی وجود دارند که نزدیک به پنج بار در کنکور شرکت کرده اند تا به هدف خود رسیده اند و باید از این افراد الگو بگیرید . فرض کنید یک ماه مانده به کنکور؛ در این شرایط باید مطالب را مرور کنید و تست بزنید و این یک نقطه ضعف بزرگ داوطلبان است. بزرگترین رقیب خودتان را بشناسید ! همیشه گفته ام که هیچ کدام از ما از بدو تولد مشتق گیری یا فرمول های حرکت شناسی را بلد نیستیم؛ ولی تلاش میکنیم و یاد میگیریم. هدیه ویژه حرف آخر را از دست ندهید! از تجربه ی افراد موفق استفاده کنید ! بیایید تجزیه و تحلیل کنید و آنقدر روی آن کار کنید تا دوباره به خاطر همان موضوع شکست زیست دوازدهم نخورید. یعنی دلیل شکست شما چه چیزی بوده است؟ مطمئن باشیزد شما هم میتوانید بهترین باشید به نوبه خود. یعنی اینگونه نباشد که زیر کولر دراز کشیده باشید گوشی موبایل دم دستتان باشد و یک لحظه به فکر دانشگاه آموزش پایه پنجم ابتدایی تهران بیفتید ! نکته دوم که بسیار مهم است کم نیاوردن است. الان وقت هدف گذاری است … مشاورت چه کسی بود؟

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد پکیج آموزشی حرف آخر بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.