Site Overlay

۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مهرداد جمال ارونقی در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر افزود: ۵۰ درصد مابقی مربوط به ۲۵ گروه کالا است که در سایر بنادر مهم کشور وجود دارد.

معاون فنی گمرک گفت: در بحث کالای غیر اساسی ۳.۵ میلیون تن در بنادر مهم کشور کالای غیر اساسی غیر کانتینری داریم که باید تشریفات گمرکی آن‌ها طبق روال قانونی انجام شود و گمرک هیچ حساسیتی برای ترخیص آن‌ها ندارد.

او موجودی کالا‌های کانتینری را ۹۲ هزار کانتینر اعلام کرد و گفت: این‌ها کالا‌هایی هستند که در رویه صادرات، واردات و ترانزیت لحاظ شده اند و طبیعتا تعداد کانتینر‌های موجود از نظر TU کانتینرهای پر وارداتی ما زیر ۵۰ هزار TU خواهد بود و از نظر باکس، حدود ۲۸ یا ۲۹ هزار باکس کالای موجود ما در بنادر خواهد بود و باید توجه کرد که 92 هزار فقط  کانتینرهای وارداتی ما نیستند که آمده اند و رسوب پیدا کرده اند.

معاون فنی گمرک با اشاره به علل و مقاطع چهارگانه رسوب کالا‌ها در گمرکات گفت: برخی از دلایل رسوب کالاها مربوط به قبل از اظهار کالا به گمرک است که در این مورد گمرکات طبق قانون وظیفه‌ای ندارد، عللی هم بعد از اظهار کالاست و برخی مشکلات هم بعد از صدور پروانه ژیش می آید و عللی هم بعد از ترخیص کالا وجود دارد.

او در توضیح مقطع پیش از اظهار کالا و ثبت سفارش نشدن کالا یا منقضی شدن تاریخ ثبت سفارش گفت:

مهرداد جمال ارونقی همچنین در خصوص ترخیص درصدی کالا‌ها و مشکل اخذ مجوزها ظرف 7 روز گفت:

او درخصوص راهکار‌های اندیشیده شده برای ترخیص کالا‌هایی که اظهار شده، اما صاحب کالا تمکن مالی برای ترخیص آن ندارد نیز گفت:

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *