Site Overlay

کرونا؛ پیشبینی مرگ ‘صد تا دویست هزار نفر’ در آمریکا

[ad_1]

حق نشر عکس
AFP

عنوان تصویر

نیویورک به مرکز ابتلا و شیوع کووید-۱۹ در آمریکا تبدیل شده

رئیس مرکز بیماریهای عفونی آمریکا پیشبینی کرده است که دست کم صدهزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) جان خود را از دست میدهند. دکتر آنتونی فائوچی گفته که ممکن است میزان مرگ و میر در آمریکا تا دو برابر این رقم باشد.

آقای فائوچی به سیانان گفت میلیونها نفر در ایالات متحده به این بیماری دچار خواهند شد.

همزمان مقامهای تعدادی از ایالات و شهرهای آمریکا درباره کمبود تجهیزات پزشکی حیاتی در مقابله به این بیماری هشدار دادهاند.

شهردار نیویورک گفته است که تجهیزات پزشکی لازم برای مقابله با شیوع کرونا از جمله دستگاههای تنفس مصنوعی در این شهر یک هفته دیگر تمام میشود.

بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، به سیانان گفت که وضعیت این شهر مثل “زمان جنگ” است.

نیویورک به مرکز ابتلا و شیوع کووید-۱۹ در آمریکا تبدیل شده و تا روز شنبه بیش از ۵۲ هزار نفر در کل این ایالت مبتلا شدهاند. این رقم یکسوم آمار کل ایالات متحده است.

پیشتر اندرو کومو فرماندار نیویورک گفته بود که نقطه اوج بیماری در این ایالت دو تا سه هفته دیگر از راه خواهد رسید و از نیاز فوری این ایالت ۳۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی خبر داده بود.

روز شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که وضع قرنطینه در ایالت نیویورک را بررسی میکند اما ساعاتی بعد خبر داد که کارگروه مبارزه با شیوع کرونا در کاخ سفید به او توصیه کرده که نیاز به قرنطینه نیویورک نخواهد بود.

تا کنون بیش از ۳۲ هزار نفر در جهان جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست دادهاند و تعداد موارد تاییدشده ابتلا به مرز ۷۰۰ هزار نفر رسیده است.

ایتالیا و اسپانیا در اوج

حق نشر عکس
AFP

عنوان تصویر

تا کنون بیش از ۱۰هزار مرگ در ارتباط با بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا گزارش شده

مقامهای ایتالیا و اسپانیا، دو کشور اروپایی که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیدهاند، میگویند هر دو کشور به اوج شیوع این رسیدهاند یا به آن نزدیک شدهاند.

پیرپائولو سیلری، معاون وزیر بهداشت ایتالیا به بیبیسی گفت ه انتظار دارد در ده روز آینده شاهد کاهش چشمگیر موارد ابتلا باشد.

تا کنون بیش از ۱۰هزار مرگ در ارتباط با بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا گزارش شده که بیشترین موارد ثبت شده مرگ در جهان است .

تعداد مبتلایان ثبتشده در ایتالیا به صدهزار نفر نزدیک شده است.

در اسپانیا تازهترین آمار نشان میدهد که ۸۳۸ نفر در شبانهروز گذشته در این کشور جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادهاند. این بیشترین آمار روزانه مرگ از زمان شیوع ویروس در اسپانیا است.

تا کنون بیش از ۶۵۰۰ نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادهاند.

رشد موارد ابتلا در اسپانیا در روزهای اخیر کمتر شده و مقامهای بهداشتی میگویند که این کشور احتمالا به اوج شیوع بیماری نزدیک شده است.

همزمان بریتانیا اعلام کرده است که تا عصر روز شنبه تعداد جانباختگان با ۲۰۹ مورد افزایش به ۱۲۲۸ نفر رسیده است.

مقامهای بریتانیا روز یکشنبه ۲۹ مارس هشدار دادند که محدودیتهای شدید برای کنترل بیماری ممکن است مدتهای مدید طول بکشد.

بریتانیا حدود یک هفته پیش به مدت سه هفته مقررات قرنطینه و محدودیت رفت و آمد اعلام کرد. بوریس جانسون، نخست وزیر و مت هنکاک، وزیر بهداشت بریتانیا هر دو به کووید-۱۹ مبتلا شدهاند و در قرنطینه خانگی هستند.

صدها کیلومتر پیاده

نارندا مودی، نخست وزیر نور به خاطر وضع مقررات قرنطینه در این کشور که به گفته او باعث آسیب دیدن میلیونها نفر از فقرا شده طلب بخشش کرده است.

او در سخنرانی هفتگی رادیوی خود گفت که به خاطر وضع این محدودیتها عذرخواهی میکند اما با تاکید بر لزوم ادامه آن گفت که نور درگیر نبرد مرگ و زندگی است.

قرنطینه در نور با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون جمعیت باعث شده که بسیاری بیکار شوند و گرسنه بمانند.

هزاران هزار کارگر مهاجر مجبور شدهاند برای رسیدن به روستاهایشان صدها کیلومتر پیاده بروند.

کره جنوبی به کشورهای آسیایی پیوسته که مقررات قرنطینه اجباری برای تمام کسانی که وارد این کشور میشوند وضع کردهاند.

مقامهای این کشور اعلام کردند که به دلیل نگرانی از موج دوم شیوع بیماری از روز اول آوریل تمام کسانی که وارد کشور میشوند باید د وهفته خود را قرنطینه کنند وگرنه جریمه خواهند شد.

کره جنوبی یکی از موفقترین کشورها در مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹ بود و توانست با تعداد زیاد آزمایشها و ردیابی موارد از شیوع گسترده جلوگیری کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *