Site Overlay

چگونه به کودکان مسواک زدن را بیاموزیم؟

در تبلیغات مربوط به خمیر دندان در دهه 1940 ، خمیر دندان تمام موهای مسواک را پوشانده بود. این امر بسیاری از بزرگسالان را راهنمایی کرد که باید از چه مقدار خمیردندان استفاده کنند. با این حال ، چنین استفاده آزادانه از خمیردندان بسیار زیاد است.

 

 

CDA از خمیر دندان با فلوراید برای جلوگیری از حفره و مشکلات دندانی حمایت می کند و باید دو بار در روز استفاده شود. بزرگسالان فقط باید در طول مسواک زدن از مقدار خمیر دندان به اندازه نخود استفاده کنند. برای تمیز کردن صحیح دندانها فقط یک تکه کف پا کافی است. افراد بزرگسال تمایل به استفاده بیش از حد از خمیردندان دارند. هنگامی که یک لوله خمیر دندان به درستی استفاده شود ، می تواند بسیار بیشتر دوام بیاورد.

 

برای کودکان ، “قوانین” سخت تری برای استفاده از خمیردندان وجود دارد. والدین همیشه باید با متخصص دندانپزشکی فرزندان خود برای تعیین میزان استفاده از خمیردندان در کودکان ، بسته به خطر پوسیدگی دندان آنها مشورت کنند. در صورت خطر ، کودکان 3 سال به زیر باید توسط بزرگسالان مسواک زده شوند تا خطر بلع بیش از حد خمیردندان حاوی فلوراید کاهش یابد. اگرچه ، اگر کودک در معرض پوسیدگی دندان نباشد ، CDA توصیه می کند که دندان های کودک را فقط با مسواک نرم مسواک زده و فقط با آب مرطوب کنید.

 

کودکان 3 تا 6 ساله هنگام مسواک زدن هنگام استفاده از خمیردندان باید تحت نظارت باشند و تا رسیدن به حداکثر مهارت باید تحت نظر باشند. برای این گروه سنی ، تنها کسری از مقدار خمیر دندان به اندازه نخود توصیه می شود.

 

برای کودکان و بزرگسالان ، باید از خمیردندان حاوی فلوراید در حد اعتدال استفاده شود تا خطر ابتلا به فلوروز دندان کاهش یابد و در عین حال مزایای فلوراید به حداکثر برسد. فلوروز دندان یک بیماری نیست و بر تمام ساختار دندان های شما تأثیر نمی گذارد ، اما می تواند به صورت رگه های سفید روی دندان ها یا تغییر رنگ جزئی ظاهر شود. در بیشتر موارد ، عوارض فلوروز دندانی نامحسوس است و معمولاً فقط یک متخصص دندانپزشکی می تواند تأثیرات آن را بر دندان های شما مشاهده کند.

 

مزایای خمیر دندان

پلاک عامل اصلی بیماری لثه و حفره ها است. اگر به طور مداوم برداشته نشود ، می تواند بر روی دندان های شما سفت شده و ایجاد جرم کند. تارتار یک محیط ایده آل برای رشد باکتری ها ایجاد می کند. بهترین راه برای کنترل پلاک ، مسواک زدن دندان ها است. اما خمیر دندان تا چه اندازه برای روال بهداشت دهان و دندان شما اهمیت دارد؟

 

از نظر واقعاً عملی ، خمیر دندان برای تمیز کردن م effectivelyثر دندان ها ضروری نیست. استفاده از برس مسواک نرم و تمرین تکنیک های صحیح مسواک زدن برای از بین بردن پلاک از دندان کافی است. همراه با نخ دندان منظم ، محدود کردن غذا و نوشیدنی های شیرین و قرار ملاقات های معمول با دندانپزشک ، دندان های شما تمیز و سالم خواهند ماند.

 

پس چرا ما از خمیردندان استفاده می کنیم؟ از آنجا که استفاده از خمیردندان مزایای زیادی دارد ، به غیر از تمیز کردن دندان ها. خمیر دندان به پیشگیری از التهاب لثه و پوسیدگی دندان کمک می کند ، که منجر به مشکلات شدیدتر دندان می شود.

 

خمیر دندان بخشی کلیدی از روال روزانه بهداشت دهان و دندان شما است. همراه با مسواک و نخ دندان به حذف بقایای غذا و پلاک از دندان و لثه کمک می کند.

 

خمیردندان ها می توانند به شکل ژل ، خمیر یا پودر باشند. در حالی که مواد تشکیل دهنده کمی متفاوت هستند ، همه خمیردندان ها دارای اجزای کلی یکسانی هستند:

 

ساینده ملایم. با کمک مسواک ، این مواد به حذف زباله و لکه های سطحی کمک می کند.

هومکتانت ها این ماده به جلوگیری از هدر رفتن آب کمک می کند و از خشک شدن یا لثه شدن خمیر دندان جلوگیری می کند.

عوامل طعم دهنده این همان چیزی است که به خمیر دندان شما کمی شیرینی می بخشد و آن بوی تازه نعناع را می دهد. از آنجا که اینها حاوی قند نیستند ، باعث پوسیدگی دندان نیز نمی شوند.

عوامل ضخیم کننده این مواد همچنین به عنوان چسبنده شناخته می شوند و به تثبیت فرمول خمیر دندان کمک می کنند.

مواد شوینده. این عمل کف ساز از مواد شوینده ناشی می شود. همچنین به پهن شدن خمیر دندان در کل دهان و تمیز کردن دندان ها کمک می کند.

ممکن است همه آنها مواد اولیه یکسانی داشته باشند ، اما همه خمیردندان ها یکسان نیستند. بسته به خمیر دندان ، سایر مواد را نیز می توان برای مزایای دیگر اضافه کرد. در انتخاب خمیر دندان به نکات مهمی توجه کنید:

پیشگیری از پوسیدگی فلوراید یک جنگنده طبیعی حفره است که به تقویت مینای دندان و مبارزه با پوسیدگی دندان کمک می کند. همه خمیردندان ها حاوی فلوراید نیستند. اطمینان حاصل کنید که همیشه از خمیردندان حاوی این ماده معدنی ضد حفره استفاده کنید.

پلاک و التهاب لثه. چندین خمیردندان حاوی مواد فعال هستند که می توانند با پلاک و التهاب لثه ، شکل اولیه بیماری لثه ، مبارزه کنند.

سفید کردن اگر به دنبال درخشندگی کمی بیشتر در لبخند خود هستید ، خمیردندان های “سفید کننده” دارای مواد شیمیایی یا پولیش مخصوص هستند که به حذف لکه های سطحی بیشتر از خمیردندان های معمولی کمک می کند.

حساسیت زدایی اگر دندانهای حساسی دارید ، ممکن است بخواهید از خمیردندان حساسیت زا استفاده کنید. اینها حاوی ترکیباتی هستند که به کاهش حساسیت دندان کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.