Site Overlay

چشم پزشک چه بیماری هایی را می تواند تشخیص دهد؟

چشم پزشکی یکی از رشته های خوب رشته پزشکی است که سلامت چشم را برعهده دارد. چشم بدون شک یکی از اندام های اصلی و اساسی بدن انسان محسوب می شود که تاثیر بسیار زیادی بر روند زندگی افراد دارد.

این که متخصص چشم پزشکی با استفاده از علم خود چطور می تواند بیماری های مرتبط به این رشته را تشخیص دهد موضوعی است که در این مقاله می خواهیم به معرفی و بررسی آن ها بپردازیم. از این رو اگر شما نیز قصد دارید بدانید که چشم پزشک چه بیماری هایی را می تواند تشخیص دهد؟ با ما همراه باشید.

انتخاب یک متخصص مراقبت از چشم یک تصمیم مهم است. چه به یک معاینه معمول بینایی نیاز داشته باشید، چه به دنبال به روز رسانی نسخه خود هستید یا علائم بصری دردسرساز را تجربه می کنید که ممکن است نشانه نیاز به مداخله پیشرفته باشد، انتخاب یک متخصص با تجربه و معتبر ضروری است. برای شروع انتخاب خود، ابتدا باید تفاوت بین انواع مختلف متخصصان مراقبت از چشم را بدانید.

 

 

آخرین باری که معاینه جامع چشم انجام دادید چه زمانی است؟ اگر بیش از چند سال از آن گذشته است، شما به تاخیر افتاده اید و باید در آینده نزدیک یک قرار ملاقات بگذارید.

طبق انجمن بینایی سنجی آمریکا، بزرگسالان آمریکایی باید حداقل هر دو سال یک بار معاینه چشم را انجام دهند. و کسانی که در معرض خطر برخی بیماری‌های چشمی هستند، باید آنها را حتی بیشتر از آن انجام دهند.

در طول یک معاینه جامع چشم، یک چشم پزشک یا اپتومتریست بینایی شما را با استفاده از معاینه انکساری چشم آزمایش می کند. اما آن‌ها آزمایش‌های زیادی را نیز انجام خواهند داد که می‌توانند برخی از بیماری‌ها را که ممکن است از آن‌ها آگاه نباشید، تشخیص دهند.

ممکن است واقعاً از تعداد خطرات سلامتی که یک اپتومتریست می تواند در طول یک معاینه جامع چشم پیدا کند شگفت زده شوید. ۱۱ مورد از رایج ترین خطرات سلامتی را که چشم پزشک یا اپتومتریست می تواند در حین انجام یک معاینه جامع چشم تشخیص دهد، بررسی کنید.

دیابت. 

فشار خون بالا.

کلسترول بالا.

سرطان. 

اسکلروز چندگانه. 

بیماری تیرویید. 

لوپوس 

روماتیسم مفصلی.

درمان بیماری های چشمی و آب مروارید

 

امروز یک معاینه جامع چشم را که شامل معاینه انکساری چشم است، برنامه ریزی کنید

همانطور که می بینید، انجام معاینه جامع چشم به طور منظم برای افراد بسیار مهم است.

 

در طول یک، یک چشم پزشک یا اپتومتریست معاینه انکساری چشم را برای آزمایش بینایی شما انجام می دهد. آنها همچنین یک سری آزمایشات دیگر را انجام خواهند داد که به طور بالقوه می تواند نشانه هایی از خطرات جدی سلامتی را نشان دهد.

 

ما دوست داریم امروز با دقت بیشتری به چشمان شما نگاه کنیم و به شما بگوییم که آیا چیزی برای نگرانی دارید یا خیر. ما می توانیم در مورد چشمان و سلامتی شما به طور کلی آرامش خاطر را برای شما فراهم کنیم.

برای تعیین وقت معاینه جامع چشم با ما تماس بگیرید.

 

جمع بندی نهایی:

همان طور که مشاهده نمودید در این مقاله به معرفی چند نمونه از مهم ترین بیماری هایی پرداختیم که متخصص چشم پزشکی می تواند با مشاهده بیمار به وجود آن ها پی برد. این موضوع بسیار حائز اهمیت است و توصیه می کنیم همواره به صورت دوره ای به یک متخصص چشم پزشک مراجعه کنید.

 

برای آن که بتوانید بهترین متخصص چشم پزشک را پیدا کنید می توانید از سایت های آنلاین همچون پذیرش 24 استفاده کنید و به صورت آنلاین نوبت پزشک خود را رزرو کنید. این موضوع کمک قابل توجه ای به شما می کند تا در هر شرایطی بتوانید بدون مراجعه به مطب، نوبت گیری را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.