Site Overlay

چرا مردان دارای نوک سینه (نیپل) هستند؟

اما در برخی شرایط، زمانی که میخواهید یک قسمت بزرگ یا چندین قسمت کوچک از بدن را درمان کنید، برای گرفتن بهترین نتیجه نیاز است که این عمل را چندین بار تکرار کنید. چرا مهم است قبل از عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان به علت بزرگ کردن سینه فکر کنیم؟ چرا هورمون استروژن در بدن مردان نیز وجود دارد؟ این حالت را اصطلاحا ژنیکوماستی می نامند که به عنوان یک بیماری شناخته شده و در آن استروژن منجر به رشد زیاد و غیرطبیعی بافت های چربی پستان خواهد شد. گل ساعتی یک تقویت کننده تستوسترون طبیعی و موثراست که مصرف آن در درمان ژنیکوماستی با داروی گیاهی توصیه میشود. سلولیت مشکل ۸۰-۹۰% از زنان در سرتاسر جهان است و تقریباً همه به دنبال راهی برای رهایی از آن هستند. اگر بیمار درد داشته باشد، باید از داروهای ضد درد مانند استامینوفن استفاده کند. اما زمانی باید نگران این موضوع شد که سطح استروژن به شدت بالاتر از حد استاندارد رفته و مقدار آن در بدن غیرطبیعی باشد.

در بسیاری از موارد یک سینه بزرگتر از دیگری است. سوء تغذیه و تغذیه مجدد (بهبودی از سوء تغذیه) هر دو نشان داده شده است که یک محیط هورمونی ایجاد می کنند که ممکن است منجر به ژنیکوماستی شود. مطالعات مربوط به شیوع ژنیکوماستی در نوجوانان سالم نتایج بسیار متفاوتی را به دست آورده که میزان شیوع آن به میزان 4 درصد تا 69 درصد در پسران نوجوان است. این مقاله قصد داریم به بررسی اهمیت هورمون استروژن در بدن مردان پرداخته و به مشکلات ناشی از تغییر سطح این هورمون از حالت استاندارد آن بپردازیم. این فراورده همچنین در درمان ناباروری ناشی از بی کفایتی عملکرد هیپوفیز در مردان و نیز نازایی در خانمها، به تنهایی یا در ترکیب با منوتروپینها یا کلومیفن استفاده می شود. در غیر این صورت زندگی جنسی شخص تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. بسیاری از مردم به اشتباه باور میکنند که چون این یک عمل انتخابی است، پس هیچ گونه عارضهای ندارد. به طور کلی، هورمون تستوسترون به عنوان یک هورمون مردانه و استروژن تحت عنوان یک هورمون زنانه شناخته می شوند که باید گفت تعریف کاملا صحیحی نیست. برای توضیح بیشتر باید گفت که اگر چه ممکن است سطح هر کدام از این هورمون ها در بدن افراد به جنسیت آن ها بستگی داشته باشد، اما مقدار هر چند کم از این هورمون ها در بدن جنس مخالف نیز ترشح می گردد.

در پاسخ به این سوال باید گفت که این پدیده در حالت عادی کاملا طبیعی بوده و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. اما با این حال، در بدن مردان نیز مقداری از آن وجود دارد که منجر به عملکرد بهینه بدن در امور مختلف می گردد. تصمیمگیری برای جراحی ژنیکوماستی بینهایت شخصی است و باید تصمیم بگیرید که آیا با این عمل به اهداف خود دست مییابید یا نه. ژنیکوماستی هنگامی رخ میدهد که هورمونهای مردانه (آندروژنها) در مقایسه با سطح هورمونهای زنانه (استروژن) در بدن نسبتاً کم باشند. این در حالی است که سطح استروژن بالاتر رفته و مقدار ترشح آن بیشتر می شود. این عمل را کرایولیپولیز هم مینامند و عملکرد اصلی آن انجماد چربی است. بنابراین، روش جراحی غیرتهاجمی لیپوماتیک را میتوان پیکرتراشی دانست. در این روش چین و چروکها از طریق فلج کردن عضلات از بین میرود. گاهی بر اثر چاقی شدید و تغییرات هورمونی در مردان سینه آنها بیش از حد طبیعی بزرگ می شود که امر باعث از بین رفتن تناسب اندام در مردها می گردد ، چربی های اضافه سینه ها معمولا در برابر رژیم غذایی و و ورزش بسیار مقاوم می باشند و انجام ورزش و گرفتن رژیم هیچ تاثیری در کاهش سایز سینه ها نخواهد داشت یکی دیگر از روش های کاهش ژنیکوماستی در مردان استفاده از لیزر اولترازد می باشد که باید دید درمان انواع ژنیکوماستی شدید بدون جراحی با روش لیزر اولترازد چگونه ممکن می گردد.

بروز مشکل بسته شدن اپی فیز در اثر مقادیر غیرعادی استروژن در بدن، در سنین نوجوانی می تواند رخ دهد. یکی از نشانه های ظاهری که در اثر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن مردان بروز می کند، رشد بیش از حد بافت های پستان است. مقدار زیاد استروژن در بدن مردان می تواند بیماری های خطرناکی نظیر دیابت و انواع خاصی از سرطان را در پی داشته و مشکلات عدیده ای برای فرد به وجود آورد. اغلب پس از ۶ ماه یا نهایتاً دو سال بدون هیچ اقدام درمانی بیماری از بین می رود. جراح شما ممکن است پیشنهاد دهد که قبل از عمل جراحی وزن خود را کاهش دهید، سیگار نکشید و به مصرف دارو ادامه دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود. شایع ترین علت بزرگی سینه در مردان به دلیل رشد بیش از حد سینه در دوران بلوغ می باشد ؛ از دیگر علل رشد غیرمعمول سینه در آقایان ؛ ژنتیک ، تغییرات هورمونی استروژن ، برخی بیماری ها ، استعمال داروهای خاص از قبیل استروئیدهای آنابولیک و اضافه وزن می باشد. حتی گاهی با کاهش وزن نامناسب و لاغر شدن، بیمار باز هم سینه های متورم خواهد داشت. سطح هورمون تستوسترون در مردان با بالا رفتن سن، هر ساله به مقدار مشخصی کاهش می یابد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد gynecomastia 3 months post op لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.