Site Overlay

چرا اجاق گاز روشن نمی شود – علت جرقه نزدن فندک اجاق گاز و تعمیر

تعمیر فندک اجاق گاز باید توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود ولی برخی از اشکالات موجود را می توان به سادگی برطرف کرد. زمان پخت و پز در این اجاق و فرها با اجاق و فرهای دیگر متفاوت است. عیبیابی: اگر پیلوت خاموش میشود؛ یعنی به اندازه کافی به آن گاز نمیرسد، و یا هوای وارد شده به مخلوط کن بیش از حد نیاز است. اگر اختلاف درجه دماسنج با آنچه که فر را تنظیم کردهاید کم باشد دکمه کنترل را بسته و پیچ تنظیمکننده را به طرف زیاد یا کم بچرخانید. هر یک چهارم دور که پیچ تنظیم را بچرخانید در حدود ۱۵ درجه سانتیگراد حرارت فر تغییر میکند.

چنانچه باز هم شعله آن کوتاه بود، پیچ تنظیمکننده آن را در جهت عکس عقربههای ساعت بچرخانید تا تنظیم شود. برای تعویض ترموکوپل فر اجاق گاز باید درب فر را باز کنید اما جریان گاز از بالا می گذرد پس لازم است که قسمت بالای آن هم باز شود. پس از این تنظیم مجددا به طریقی که گفته شد به وسیله دماسنج جیوهای حرارت فر را کنترل کنید. یک دما سنج جیوهای در فر گذاشته و درجه فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد بگذارید، اگر پس از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه اختلاف درجهای که دماسنج نشان میدهد با آنچه که فر را تنظیم کردهاید بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد باشد دلیل آنست که ترموستات معیوب است و باید آن را عوض کرد.

در صورتی که بتوان دلیل دقیق خراب شدن را تشخیص داد، قطعا می توان نسبت به رفع عیب ایجاد شده در مدت زمان مناسب هم اقدام کرد. 3. بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لولهکشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود. 5. پس از نصب اجاق با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.

برای بررسی و تست المنت های موجود در اجاق گازهای برقی باید از مولتی متر استفاده کرد. فندک اجاق گاز رومیزی خود را نیز به دقت مورد بررسی قرار دهید. با توجه به اینکه اجاق گاز برای پختن غذا مورد استفاده قرار میگیرد، جزء حیاتیترین و ضروریترین اقلام زندگی است و در صورت هر گونه خرابی و عدم عملکرد درست نیاز است تا تعمیر آن در کوتاهترین زمان ممکن صورت گیرد. در این صورت ممکن است نیرو محرکه تولید شده به اندازهای نباشد که بتواند شیر سلونوئید را باز کند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مشکل ترموکوپل اجاق گاز بدست آورید به سایت ما علت کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.