Site Overlay

پیشنهاد صنایع لبنی برای عرضه محصولات لبنی ارزان قیمت

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی گفت: دولت باید پیش بینی های لازم را برای رسیدن مازاد تولید به دست مصرف کننده و خانوارها داشته باشد. 

باکری گفت: با توجه به اینکه مردم در شبکه عادی توزیع خرید می کنند بنابراین باید دولت شبکه های توزیع را برای خانوارهای کم برخوردار جامعه تعریف کند که این کار جبران قدرت خرید خانوارها را بکند.

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی افزود: انجمن با کارخانه های داوطلب هماهنگی لازم را انجام داده تا مواد لبنی با توجه به تدابیر دولت برای بخش توزیع به قیمت درب کارخانه که 25 درصد زیر قیمت خرید مصرف کننده فعلی است به دست مصرف کننده برسد.

کالا به صورت یکسان در فروشگاه ها وجود دارد و کارت های خرید امکان خرید را به مردم می دهد به این صورت که کاهش قیمت در کارت های خرید جبران شده است.

حدود 20 میلیون نفر از مردم با دهک های پایین می توانند از این کارتها بهره مند شوند.

باکری افزود: پیشنهاد شده دولت دسترسی به جامعه هدف را فراهم کند تا صنعت لبنی بتواند محصولاتی را که شامل کاهش قیمت شده با قیمت کارخانه در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

او درباره قیمت های متفاوت از برندهای متفاوت محصولات لبنی گفت: بهای تمام شده در کارخانجات یکسان نیست ولی چون دولت برای قیمت ها تصمیم گیری می کند شرکت ها تمکین کرده و انجام می دهند. نوع بسته بندی، نوع شیر خریداری شده به عنوان مواد اولیه، نوع ماشین آلات، نوع بسته بندی و میزان دستمزد پرسنل همه بر قیمت تمام شده شیر  و محصولات لبنی تاثیر گذار است. 

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.