Site Overlay

مشاوره کنکور میخوام چرا زیست زیاد میخونم اما درصدم بالا نمیره؟

ابتدا باید یک اصل اساسی را بپذیرید. قرار است سوالات زندگی از کتاب درسی ناشی شود. حال ، هر چقدر هم که این سوال پیچیده باشد ، من آن را از کتاب می گیرم. بنابراین شما باید هر عبارت را با متن کتاب مقایسه کنید. این نیز برای حفظ دقیق متن کتاب ضروری است. جهیزیه دیگر مکمل است. او توانایی بارگیری آن جلسه را دارد. ممکن است شما چیزی خوانده باشید ، اما نمی توانید آن را به خوبی به یاد بیاورید. دلایل آشکار وجود دارد. اما یک چیز مطمئناً ، شما نکته را از دست داده اید. فقط باید در مورد کمکی که به دیگران می کنید بیشتر تمایز قائل شوید. هدف شما این نیست که بتوانید متن کتاب درسی را خیلی سریع و با دقت حفظ کنید. ما دو نوع حفظ داریم. مفهومی و خط به خط. مفهوم استفاده از آن در سوالات ترکیبی واضح تر می شود. این نوع تعمیر و نگهداری به سرعت درک می کند که از کجا کتاب خواسته می شود. حفظ خط به صورت خط نیز اکنون مفید است که دقیقاً می فهمید که می توانید کلمات موجود در کتاب را به خاطر بسپارید. سرانجام ، شما باید درست یا غلط را با متن کتاب مقایسه کنید ، نه با درک خودتان از کتاب درسی. شما باید ذهن خود را مانند دادگاه تشکیل دهید و قبل یا بعد از رد ادعاها حکم صادر کنید. براساس دلیل مبتنی بر حس ششم نیست. اگر حوصله داشته باشم در مورد حس ششم در آزمونها توضیح خواهم داد

بیشتر بخوانید: بهترین روش برای مطالعه امتحان ورودی زیست شناسی

مشاوره برای تست های آزمایشی
سطح من در آزمون پایین است. باید چکار کنم؟ اینجا کلیک کنید
سطح آزمون به هیچ وجه تعیین کننده پذیرش یا عدم قبولی شما در آزمون ورودی سراسری نیست. آنچه مستقیم بر نتیجه آزمون ورودی تأثیر می گذارد ، تلاش برای اصلاح نواقص آزمون است. اگر وقت زیادی را برای جلسه صرف می کنید یا خیلی اشتباه می کنید ، به این معنی است که مشکل اصلی شما مدیریت جلسه است. این بدان معناست که شما باید در خانه تست های شبیه سازی بیشتری انجام دهید.
اگر سوالات زیادی در امتحان دارید که قبلاً دیده اید اما قادر به حل آن نیستید ، به این معنی است که باید روی مهارت های تحلیل سؤال خود کار کنید. دلیل دیگر می تواند تعداد کم دور باشد. این بدان معناست که شما اصول را آزمایش و بررسی نکرده اید.
بسیاری از کودکان بعد از آزمون استراحت می کنند. اما باید بدانید که بعد از آزمون بهترین زمان برای تحلیل سوالات آزمون است. شما به مدت 2 هفته برای یک آزمون می خوانید و در روز آزمون هر چیزی که می خوانید به چالش کشیده می شود. پس از آزمایش ذهن خود ، شما به طور طبیعی به دنبال پاسخ سوالاتی هستید که نتوانسته اید پاسخ دهید. بنابراین این فرصت را از دست ندهید و در فاصله کوتاهی از آزمون سوال را تحلیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.