Site Overlay

مرحله دوم انتخابات مجلس؛ جمعه آینده

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

موسوی، با بیان اینکه قرار بود مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم ۲۹ فروردین برگزار شود، ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری آن به تاخیر افتاد و در جمعه پیش رو این انتخابات برگزار خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: انتخابات مجلس در دوم اسفند ۱۳۹۸ در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار شد، ولی در ۱۱ حوزه انتخابیه نامزد‌ها موفق نشده‌اند که حدنصاب لازم را کسب کنند، بنابراین برگزاری انتخابات به مرحله دوم کشیده شده است.

وی با بیان اینکه در استان‌هایی همچون آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، کرمانشاه، خوزستان، زنجان، کردستان مرحله دوم انتخابات مجلس برگزار خواهد شد، گفت: در مجموع در ۹ استان، ۱۱ حوزه انتخابیه و ۲۴ شهرستان، شاهد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خواهیم بود.

موسوی گفت: تبلیغات نامزد‌ها از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و تا ۸ صبح پنجشنبه ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: ۲۲ نفر در مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم نامزد هستند که ۱۱ نفر آن‌ها پس از انتخاب مردم راهی مجلس خواهند شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه با همکاری شورای نگهبان و وزارت بهداشت، شیوه نامه‌های بهداشتی در زمینه برگزاری این انتخابات تهیه شده است، افزود: در همین چارچوب از همه نامزد‌ها خواسته‌ایم که ستاد انتخاباتی نداشته باشند و از طرف دیگر این زمینه فراهم شده که آن‌ها بتوانند از ظرفیت صدا و سیما برای معرفی برنامه‌های خود استفاده کنند.

موسوی تاکید کرد: مردم برای شرکت در انتخابات از نظر بهداشتی دغدغه‌ای نداشته باشند، چرا که تمام شعب اخذ رای ضدعفونی می‌شود و افراد حاضر در شعبه ملزم به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش هستند و مواد ضدعفونی کننده نیز در شعب اخذ رای قرار داده می‌شود.

 

این مقام مسئول در وزارت کشور همچنین از مردم خواست که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند و از خودکار شخصی خود برای رای دادن استفاده کنند.

وی افزود: انتخابات از ۸ صبح تا ۱۸ عصر برگزار خواهد شد و مردم در مجموع ۱۰ ساعت فرصت دارند برای شرکت در انتخابات در شعب اخذ رای حضور پیدا کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.