Site Overlay

طراحی داخلی اداری و ساختمان و اتاق های اداری |09121075978

از ویژگی های بارز این سبک میتونیم به خطوط مستقیم و صاف، استفاده از حداقل تزئینات، پالت رنگی ساده و روشن و فضای پر نور و استفاده از متریالی چون شیشه، فلز و استیل اشاره کنیم. طراحان بر اساس شعار معروف این سبک دکوراسیون “کمتر بیش تر است” به دیزاین فضای مورد نظر خود می پردازند. این سبک دکوراسیون از انبارهای صنعتی و کارخانه ها برای طراحی فضاها الهام گرفت است. از این رو باید طراحی داخلی و دیزاین این بخش با کیفیت بالاتری نسبت به سایر فضاها طراحی شده و دارای چیدمانی متفاوت از آن ها باشه. طراحان معمولا این بخش رو با دقت و حساسیت بالاتری نسبت به سایر بخش های دفتر اداری طراحی می کنن، چون این بخش مرکز و قلب فضاهای اداری به حساب می آید. برای این پروژه طراحی داخلی فضای اداری دو ساختمان صنعتی با یکدیگر ادغام شده و بازسازی شدهاند. سه استراتژی ضروری برای پیشگیری از سر و صدا در فضای داخلی دفاتر کار اداری پیشنهاد شده است: جذب صدا با استفاده از پوشش های سقفی، مسدود کردن صدا با استفاده از پانل ها در ایستگاه کاری و طرح چیدمان مناسب فضای کاری و پوشش صدا با استفاده از تکنیک های پوشش الکترونیکی صدا.

استاندارد معمول و مورد استناد مدیریت و تضمین کیفیت مبلمان اداری در حال حاضر استاندارد ایزو 9001 ادیشن 2013 میباشد . حال نوبت به چیدمان کلی فضای اداره میرسد. جالبه که بدونیم کارمندان در هنگام ورود به دفتر، اولین جایی که از آن عبور می کنن فضای پذیرش هست . لذا سعی معماران پروژه “احسان حسینی و الهام گرامی زاده نایینی” بر این بود تا با تعریف احجام اداری و خدماتی در کنار آن و ترکیب دو عملکرد اداری و صنعتی از لحاظ فرم، عملکرد و استراکچر، گونه ای متفاوتی از ساختمان های اداری، صنعتی ارائه دهند. اگه بخوایم آسایش بصری رو ساده تعریف کنیم، راحتی بصری شرایط نوری و مناظر هر فرد در دفتر کار رو تعریف می کنه . آسایش حرارتی شاید یکی از مهمترین پارامترهای محیط داخلی باشه. این سازه به لطف وجود سقف با شیب دوطرفه، در جایی که ارتفاع سقف به پنج متر میرسد، به یکی از دو فضا چفت میشود. یکی از کارامد ترین راهکارها برای این کار ایجاد دیوارهای جدا کننده و ایجاد پارتیشن هایی کم ارتفاع است. 2: اتاقک: به محیطی گفته میشود که یک یا دو ایستگاه کار را در خود جای داده است و به وسیلهی صفحات عمودی جدا کننده با محیط پیرامونی خود جداسازی میشه.

3: دفاتر شخصی: این محیط به طور کامل توسط دیوار محصور و جداسازی شده و فضایی است که یک یا دو نفر میتوانند از آن استفاده کنن. نکته دیگه این که استفاده از گرمایش از کف باعث از بین رفتن فرشو موکت های کف میشه که تمایل به جذب صدا دارند در واقع به عنوان یک فرومول کلی بهتر ه که بدونیم هرچه ماده سخت تر باشد ، توانایی جذب صدا در آن کمتره. در اینجا با چند نکته در مورد کارهایی که نباید انجام دهید آشنا میشود. سبک های متنوعی در سراسر جهان برای دیزاین فضاهای اداری وجود داره که در ادامه به معرفی چند تا از معروفترین آنها میپردازیم. آسایش صوتی فضاهای داخلی توانایی محافظت از سرنشینان از سر و صدای داخلی و خارجی برای تلفن های دفتر و موبایل های شخصی ، سر و صدا از فضاهای مجاور، سر و صدا از تجهیزات دفتری و اداری و در کل صداهای موجود است ازاین رو ارائه یک محیط آکوستیک مناسب برای عملکرد محل کار بسیار مهمه. تأثیر هندسه بر آسایش صوتی نیز اثبات شده اگر شکل فضا مربع باشد ، آسایش صوتی نسبت فضای طولانی و باریک بیشتر هست.. ثابت شده که که دفاتر متراکم و با پلان باز ، همراه با پنجره های هندسی ، متریال های بازتابنده و مبلمان میتونه تاثیر منفی در آسایش بصری افراد داشته باشه.

بنابراین اگر این فضا از طراحی داخلی و دیزاین مناسب برخوردار باشه، انرژی مثبت و زیادی رو در آغاز روز به آن ها منتقل میکنه و کارمندان با انرژی فعالیت خود رو آغاز میکنن و درمقابل در هنگام اتمام روز و خستگی ناشی از کار و وقتی میخوان از این دفتر خارج بشن این بخش میتونه حال و هوای آن ها را تغییر بده و از میزان خستگی آن ها کم کنه . طراحی داخلی و معماری یک فضا ابتدا تأثیر مستقیمی در نورپردازی دفتر و سپس تأثیر مستقیمی بر رفاه و بهره وری کارکنان داره. اگه دقت کنیم گفتیم که طراحی این بخش بر روی کارمندان هم تأثیر میذاره . استفاده از لوستر بزرگ برای ایجاد روشنایی بسیار شایع است اما استفاده از لامپ های کف و لامپ های ریز کار شده داخل دیوارها در صورتی که دکور این قابلیت را داشته باشد زیبا و دلنشین است شمع ها هم می توانند در ایجاد روشنایی در لابی نقش داشته باشند و در گوشه و کنار آن به کار روند . در رابطه با قیمت طراحی لابی هتل باید گفت: موارد مختلفی بر قیمت طراحی لابی تاثیر گذار خواهد بود و می توانید خودتان با در نظر گرفتن مواردی این قیمت را کنترل نمایید.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با طراحی داخلی ساختمان اداری مدرن وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.