Site Overlay

سیر سیاه؛ خواص، مقایسه با سیر معمولی، طرز تهیه در منزل

ترشی بادمجان معمولا با بادمجانهای نرسیده درست میشود، چون آنها شیرینتر هستند و بادمجان وقتی آنقدر رشد کند که به موعد بذرگیری برسد (بعضی از بوتههای بادمجان را نمیچینند تا بزرگ شده و بذر آنها را برداشت کنند) معمولا دانههایش تلخ میشود. این ترشی هم جزو ترشیهای فوری و یخچالی محسوب میشود، چون خیلی سریع به عمل میآید. این ترشی تلفیق طعم ترش و شیرین است و همچنین طعم سیر و فلفل چیلی است که هم عطر و بوی خوب و هم گرما به آن میبخشد. هر زمان که مایل بودید میتوانید سیر را پوست کنده و میل نمایید. البته نکته مهم در این زمان کنترل رطوبت است که باید در یک میزان معین نگه داشته شود. طبق تحقیقات، عوارض قابل توجه و شناخته شده ای برای سیر سیاه وجود ندارد و مصرف معمولی آن ایمن و بی سیر سر سیاه برای درمان زود انزالی ضرر است. جالب است که بدانید طبق تحقیقات انجام شده بر روی سیر سیاه ثابت شده که سیر سیاه میتواند در کاهش تومورهای سرطانی و مرگ سلولی در سلولهای سرطانی تاثیرات قابل توجهی داشته باشد و هم اکنون تاثیرات مثبت آن بر روی سرطانهای معده، ریه، پستان و رودهی بزرگ به اثبات رسیده است.

بنابراین سیر سیاه برای جلوگیری از افزایش وزن ناشی از رژیم غذایی چرب، موثر است. سیر سیاه شرکت بیز از جمله فراورده های مقوی و انرژی زا موجود در بازار است که بر اساس شواهد موجود می توان به خاصیت این گیاه دارویی برای درمان بسیاری از بیماری ها و تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. حال علاوه بر اینکه باید بررسی کنید ببینیم سیر سیاه را از کجا تهیه کنیم طبیعتا لازم است تا بررسی شود که بهترین سیر سیاه از کجا تهیه کنیم. برای درمان سینوزیت، چند حبه سیر له شده را در کره تفت دهید و با نان میل کنید. ۳. مواد آب ترشی را داخل قابلمهای با اندازه متوسط بریزید و روی حرارت متوسط به بالا قرار دهید. درب آن را محکم بسته و شیشهها را محکم تکان دهید. ۴. سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و با دقت آب ترشی داغ را داخل شیشهها روی کدو سبز و شوید بریزید. قبل از قرار دادن در یخچال به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید روی کابینت بمانند تا خنک شوند، سپس توی یخچال بگذارید.

۵. قبل از خوردن آنها را به مدت ۲۴ ساعت در سیر سیاه چه خاصیتی دارد یخچال نگه دارید. در گذشته سیاهدانه را به پنیر اضافه میکردند تا مانند گردو از آثار سوء پنیر بکاهد. همان طور که گفته شد سیر سیاه و درمان زود انزالی با یکدیگر رابطه مستقیم دارند .برای مصرف خواص سیر سیاه نکاتی وجود دارد که باید حتما برای نتیجه گیری بهتر آن را رعایت کنید سیر سیاه طبع گرمی دارد حاوی مواد لینولئیک و کولین است این مواد سبب می شود تا زود انزالی درمان شود اما توجه کنید بهتر است سیر سیاه در غذاهایی با طبع سرد استفاده شود مانند ماهی شما می توانید ماهی را با سیر سیاه طعم دار کنید و آن را داخل فر بپزید سعی کنید از سیر همراه غذاهای آبکی استفاده نکنید حتی در غذاهای سرخ کردنی هم از سیر سیاه استفاده نکنید زیرا خاصیت سیر سیاه برای درمان زود انزالی با نوع طبخ آن رابطه مستقیم دارند و ممکن است خواص سیر سیاه به طور کل از بین رود و یا به میزان زیادی کاهش پیدا کند. وی همچنین با اشاره به حضور چشمگیر مردم در یک بازه زمانی برای خرید زمینهای سیلک، اظهار میکند: براساس مدارکی که در پایگاه پژوهشی سیلک موجود است، از سال ۱۳۸۰ با افزایش جمعیت و تبدیل شدن منطقه فین به یک منطقه اعیاننشین، ارزش زمینها افزایش یافت و تقاضای مردم برای خرید زمین و ملک دراین منطقه زیادتر شد.

بعضی از انواع ترشی مثل کیمچی به عنوان یک ماده غذایی سالم و سرشار از پروبیوتیک مرتبا از سوی کارشناسان تغذیه برای حفظ سلامت روده، توصیه میشود. این باکتریها با رشد و ایجاد کلونی مانع از رشد باکتریها و سایر عوامل بیماریزا و یا ناخوشایند مثل انواع کپکهای مسموم کننده میشوند. این امر به دلیل دی اکسید کربن آزاد شده در فضای بسته شیشه است که باعث رشد باکتریهای غیر هوازی میشود که نیازی به اکسیژن ندارند. بعضی ممکن است بگویند مزه آن به عنوان ترشی جالب نیست؛ خدمت این دسته بگویم که این ترشی را برخلاف اغلب ترشیها میتوان به طعمهای مختلف درست کرد. این ترشی را با اغلب غذاها میتوان سرو کرد. در بعضی از مناطق کشور بادمجانهای سبز و کوچک را میچینند و تبدیل به ترشی میکنند. ۱. بادمجانهای هم اندازه از نظر طول و قطر را انتخاب کنید. بادمجانهای جوان و نرسیده بهتر هستند. اگر در منطقه شما بادمجان جوان وجود ندارد به دنبال انواعی باشید که دانههای تلخ ندارند مثل بادمجانهایی که طرح کشیده و کمی خمیدگی در قسمت پایین دارند که بعضی به آنها بادمجان رشتی میگویند. راستی میدانستید بادمجان علاوه بر رنگ مشکی و بنفش به رنگهای، سبز، سفید، قرمز و زرد هم وجود دارد، من که خیلی دوست دارم از این نوع بادمجان داشته باشم، شاید شما بتوانید آنها را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *