Site Overlay

سهم ۴۱ درصدی کمیته امداد در ایجاد اشتغال در سال ۹۸

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: در سال ۹۸ کمیته امداد موظف بود که ۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند، اما توانست ۱۷۰ هزار و۹۰۰ فرصت شغلی را در کشور ایجاد کند.

او افزود: در این مدت ۱۵۱ هزار و ۷۶۳ طرح اشتغال به صورت هدایت شغلی و ۲۴ هزار و ۱۳۷ مورد به صورت راهبری شغلی ایجاد شد.

عبدالملکی افزود: یک هزار و ۳۳۰ راهبر شغلی ما را در این مسیر کمک کردند و ۴۱ درصد از اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد شکل گرفت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۹۰ تا ۹۶ متوسط اشتغال ایجاد شده کمیته امداد ۲۰ درصد بود، گفت: در سال ۹۷ این میزان به ۳۰ درصد رسید و درسال ۹۸ توانستیم ۴۱ درصد از اشتغال کشور را ایجاد کنیم.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: بخش زیادی از منابع تسهیلات اشتغال کمیته امداد در قالب تبصره ۱۶ و همچنین منابع اشتغال روستائیان و عشایر است.

او با بیان اینکه در حوزه تسهیلات اشتغال نیز کمیته امداد در سال ۹۸ رکورد جدیدی در ۴۱ سال اخیر ثبت کرده، افزود: کمیته امداد توانسته ۴۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کند که بیش از ۲ میلیارد تومان آن از طریق تبصره ماده ۱۶، ۱۳۰۰ میلیارد تومان از طریق قانون اشتغال روستائیان و عشایر و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر را نیز از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه تسهیلات مصوب ما در سال ۱۳۹۸ حدود ۵۸۰۰ میلیارد تومان بوده، گفت: متأسفانه ۱۰۹۰ میلیارد تومان آن پرداخت نشده است که در صورت پرداخت می‌توانستیم حدود ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را در سراسر کشور ایجاد کنیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خمینی (ره) افزود: در سال ۹۹، اگر شبکه بانکی ۱۰۰ درصد تسهیلات متعلق به کمیته امداد را پرداخت کند می‌توانیم ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سراسر کشور ایجاد کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.