Site Overlay

ترمیم دندان چیست؟

به مرور زمان شکل دهان انسان تغییر پیدا میکند و این تغییرات زمانی اوج میگیرد که دندانهای فرد بریزد و از بین برود. • دندانی که ترمیم شده است، ممکن است تا چند روز به عوامل مختلفی همچون ضربه و سرما حساس باشد.نگران نباشید و سعی کنید عوامل محرک را از بین ببرید. در طول این درمان شما دندان دردی حس نخواهید کرد اما به دلیل استفاده از مواد بی حسی ممکن است دندان پوسیده ترمیم شده بلندتر باشد که در این صورت با مراجعه به دندان پزشک به سادگی می توانید نسبت به درمان آن اقدام کنید.

دندان پزشک پس از آن که ماده پر کننده قرار داده شد، دندان را صیقل می دهد، اما گاهی اوقات لبه های تیز باقی می ماند. این پلاکها بر روی دندان مصنوعی قرار میگیرند و با حداقل مقدار ایمپلنت دندان در فک بالا یا پایین نصب میشوند. اگر دندان اطراف محل ترمیم شده پوسیده شد، چه ترمیم دندان آسیب دیده باشد چه سالم مانده باشد، پزشک به جای پر کردن دوباره با گذاشتن تاج دندان را درست میکند.

دندانهای مصنوعی فلیپر جزء پروتزهای جزئی و متحرک هستند که معمولاً تا زمانی که فرد ایمپلنت دندان میکند از آنها به عنوان جایگزینی برای دندانهای از دست رفته استفاده میشود. اینلی نوعی پرکردگی دندان محسوب میشوند با این تفاوت که در ساخت آنها بجای استفاده از مواد نرم و منعطف در آنها از مواد سخت مانند کامپوزیتهای پرسلین، طلا و یا رزین استفاده میشود. اگر دندان پوسیده باشد، مینای دندان نرم تر می باشد. در چنین مواقعی باید تا زمانی که لثه شما بهبودی مییابد از دندانهای مصنوعی نرم استفاده کنید. اگر در چنین فکری هستید بهتر است تا آخر این مقاله را بخوانید و با دیگر راههای ترمیم دندان آشنا شوید که ارزانتر از ایمپلنت هستند.

فشار زیاد به دندان ها یا دندان قروچه هم می تواند به مرور باعث شکستن دندان شود. دندان درد ناشی از عفونت دندان به التهاب پالپ دندان که همان لایه مرکزی دندان است و حاوی پایانههای عصبی میباشد یا هرگونه آسیب در این ناحیه به علت حساسیت بالایی که دارد به وجود میآید. فلوراید به طور طبیعی در چای و برخی از انواع خاص ماهیها و برخی غذاها و در خمیر دندان حاوی فلوراید وجود دارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از ترمیم دندان قسطی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.