Site Overlay

تحصیل در دانشگاه های کشور مالزی

چندین دانشگاه بزرگ انگلستان و بین المللی در پردیس های خارج از کشور در مالزی راه اندازی کرده اند که نشانه افزایش قدرت بخش آموزش عالی این کشور است

جمعیت مالزی بیش از 30 میلیون نفر در دو منطقه مجزا ، سرزمین اصلی جنوب شرقی آسیا و بخشی از جزیره بورنئو در دریای جنوبی چین گسترش یافته است. پایتخت کوالالامپور – خانه برجهای دوقلوی فورا قابل تشخیص پتروناس – به عنوان دومین شهر مقرون به صرفه برای دانشجویان توسط QS در سال 2018 معرفی شد.

تقریبا نیمی از جمعیت مالزی از نظر قومی مالایی هستند ، اما تعداد زیادی از چینی های مالزی ، سرخپوستان مالزی و گروه های بومی نیز وجود دارند. تحصیل در آنجا بینش بسیار خوبی از این ملت متنوع و پویا می گذارد – ناگفته نماند که فرصتی غیرقابل قبول برای نمونه برداری از جنگلها و سواحل خیره کننده آن است.

برای کسب اطلاعات عملی در مورد مسافرت و اقامت در مالزی ، به مشاوره سفر خارجی دولت انگلستان مراجعه کنید.

دانشگاه های مالزی

دانشگاه های مالزی ترکیبی از 20 موسسه تأمین اعتبار عمومی و 47 موسسه خصوصی است که دوره های معتبر بین المللی را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.

در سال 2018 ، سیستم آموزش عالی کشور توسط QS به عنوان بیست و پنجمین کشور جهان رتبه بندی شد ، همچنین 13 دانشگاه مالزی نیز در جدول لیگ جهانی 2019 خود قرار گرفت. موسسات پیشرو عبارتند از:

  • دانشگاه مالایا (UM)
  • دانشگاه ملی مالایا (UKM)
  • Universiti Putra مالزی (UPM)
  • Universiti Sains مالزی (USM)
  • Universiti Teknologi مالزی.

همچنین در دانشگاه مالزی ده دانشگاه بین المللی با پردیس خارج از کشور وجود دارد.
از بریتانیا ، این موارد شامل دانشگاه هریوت وات ، دانشگاه نیوکاسل (پزشکی) ، دانشگاه ناتینگهام ، دانشگاه ریدینگ و دانشگاه ساوتهمپتون (مهندسی) است. دانشگاه موناش استرالیا یک پردیس مالزی نیز دارد.

اگر قصد تحصیل در مالزی و دانشگاه های فوق العاده آن را دارید این مقاله را ازدست ندهید.

دوره های مدرک تحصیلی در مالزی

بیش از 2300 دوره در مقطع کارشناسی ارشد در مالزی وجود دارد. آنها به طور معمول بین سه تا پنج سال طول می کشد. برای به دست آوردن یک مکان شما باید سطح A یا معادل آن داشته باشید – اگرچه شرایط ورود ویژه به دوره و دانشگاه متفاوت است.

میزان مصرف در ماه ژانویه ، آوریل یا سپتامبر بسته به دوره است. جستجوی مدارک کارشناسی کارشناسی ارشد مالزی در تحصیل در مالزی – چه چیزی را بخوانید و سپس در وب سایت دانشگاه منتخب خود اعمال کنید.

مدارک کارشناسی ارشد

تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های دولتی و خصوصی و پردیس های خارج از کشور دانشگاه های بین المللی ارائه می شود. دریابید که این سطح از مطالعه در PostgradMalaysia در دسترس است – از کجا مطالعه کنید.

می توانید در مقطع کارشناسی ارشد دوره های کارشناسی ارشد ، تدریس و تحقیق ثبت نام کنید. دوره های تدریس شامل سخنرانی ها ، آموزش ها ، مقاله ها ، کار گروهی و امتحانات ، غالباً با فرصتی برای مکان های کاری است. برنامه های پژوهشی در یک تحقیق اصلی متمرکز است که منجر به پایان نامه می شود.

مطالعه تمام وقت و پاره وقت در دسترس است. اگر تصمیم به تحصیل تمام وقت گرفتید ، بسته به دوره شما ، یک مدرک کارشناسی ارشد بین یک تا سه سال طول می کشد. طیف وسیعی از موضوعات در دسترس است ، اما موسسات مالزی تمرکز خاصی روی این موارد دارند:

  • بیوتکنولوژی
  • پخش دیجیتال
  • تجارت الکترونیکی
  • خدمات اطلاعات آنلاین
  • پزشکی از راه دور

برای تأمین جایگاه در دوره کارشناسی ارشد ، به طور کلی به یک مقطع کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط احتیاج دارید. برخی از دانشگاهها انتظار دارند که حداقل یک طبقه بندی درجه 2: 1 کسب کرده باشید. از طرف دیگر ، در صورت داشتن مدرک در هر موضوع و تجربه کاری در یک رشته مرتبط ، ممکن است واجد شرایط باشید.

دانشگاه ها شرایط ورود به سیستم خود را تعیین می کنند ، بنابراین همیشه قبل از درخواست بررسی کنید.

دکترا

دولت مالزی تأکید زیادی بر تقویت نتیجه تحقیقاتی خود کرده است ، بنابراین فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی برای انجام دکتری در دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد.

برای اخذ مدرک دکترا در مالزی باید یک بخش قابل توجهی از تحقیقات علمی اصلی را جمع کنید ، یک پایان نامه را ارسال کرده و یافته های خود را به هیئت ارزیاب ارائه دهید. شرایط ورود شامل مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحقیق شماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *