Site Overlay

بگردید تا قسمت متصل شده را بیابید

سیمهای معمولی را با سیمهای سیمپیچ انتهایی وصل کنید و آنها را با هیت شرینک جدا کنید. عایقبندی را بردارید، سپس سیمهای مسی را لحیم کرده و با هیت شرینک (روکش حرارتی) ایزوله کنید. اگر یکی از پولیها را آنها را دارید، پیچ یا چوب فلزی ایمنی را برداشته و سپس پولی را با با دستگاه کشش از محور بکشید. سپس سیمپیچی را شروع کنید (قبلاً تعداد زیادی سیم را در سیمپیچ نوشتهاید). در این مرحله از سیم پیچی موتور تکفاز باید کلافها را با نخ ببنیدید. سیم پیچی موتور هم فعالیتی فنی و هم بسیار تخصصی است. طبق آن قطر سیم جدید را محاسبه کنید که به جای دو سیم باید قرار گیرد. قطر یکی از سیمهای دوتایی را اندازه بگیرید. اگر یاتاقانها قابل استفاده نیستند، یاتاقانهای جدیدی براساس قطر آنها تهیه کنید. از طرف دیگر ، با ورود گوشی های جدید به بازار ، باید دانش به روز درباره مشخصات فنی آنها را داشته باشید.

آنها به راحتی زنگ میزنند و خراب میشوند. در درس اول این آموزش، چیلرهای توربوکر (بدون روغن) و موضوعات مرتبط با آن به طور کامل معرفی میشوند. یکی از آموزشهای فردارس در زمینه تهویه مطبوع، آموزش آشنایی با سیستم های تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی (چیلرهای توربوکر و دیگ های چگالشی) است که در ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه و در قالب دو درس تدوین شده است. سپس، موتور را درون اجاق داغ قرار داده و آن را برای مدت حدود 4 آموزش سیم پیچی لوازم خانگی ساعت گرم کنید. 3. گام قطبی: به تعداد شیارهایی از استاتور که توسط یک قطب پوشش داده می شود، گام قطبی می گویند. یک قطعه چوب را روی محور روتور قرار دهید و آن را با چکش بزنید تا زمانی که روتور از پوشش جدا شود. با شرکت در یک دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای می توانید در مدت زمانی کوتاه به این مهارت ها دست پیدا کنید و سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز را به طور کامل یاد بگیرید. مساحت آن را محاسبه کنید و در 2 ضرب کنید تا مساحت سیم ضخیمتر به دست آید. آن را روی شابلون Winder قرار دهید تا شکل مناسب بگیرد. از آ«جایی که بازوهای هر گروه كلاف باید دو قطب بسازند و تعداد گروه كلافهای اصلی نیز برابر با تعداد قطبها باشد؛ لذا باید در نصف شیارهای زیر هر قطب مربوط به سیم پیچ اصلی یك طرف گروه كلاف و در نیم باقیمانده دیگر گروه كلاف بعدی قرار بگیرد.

خوشبختانه بازار کار گسترده سیم پیچی موتور نیازمند افرادی است که با آموزش های ابتدایی به عنوان دستیار استادکار فعالیت خود را در کارگاهها آغاز نمایند. این عوامل سبب میشود که سیم پیچی استارت نسبت به سیم پیچ اصلی تا حدودی آسیب پذیرتر باشد. همانطور كه در این روش ملاحظه شد شیارهای دو طبقه پس از رسم دیاگرام گسترده كامل استاتور بدست می آید كه در این مثال شیارهای 4 ، 9 و 14 و 19 و 24 و 29 با گام سیم پیچ دو طبقه شده اند چون در اكثر موتورها اندازه شیاری كه دو طبقه پیچیده می شود از شیارهای دیگر بزرگتر است لذا باید در هنگام سیم پیچی شیار شماره یك را طوری در روی پوسته استاتور انتخاب نمود كه شیار بزرگتر همان شیار دو طبقه بشود. برای ادامه سیم پیچی گام سیم بندی را برابر با (7) انتخاب می نمائیم در این صورت از كوچكتر خواهدبود. تعداد شیارهایی از سطح استاتور که توسط یک قطب پوشانده میشود را گام قطبی می نامند و برای آموزش سیم پیچی موتورهای سه فاز و تک فاز از رابطه زير قابل محاسبه است. دستمال را به آرامی روی سطح میزکار بکشید تا گرد و غبار از روی سطح آن تمیز شود.

روی میز کار را بپوشانید، تا روتور آسیبی به سطح میز وارد نکند. دقت کنید که نباید به محور روتور آسیب برسانید. محور روتور را با روانکنندهها روغنکاری کنید و یاتاقانها را روی آن قرار دهید. به آرامی این کار را انجام دهید تا به لاک سیم آسیبی وارد نشود. اختلاف فازی برابر 90 درجه الکتریکی در بین فازهای آموزش سیم پیچی موتورهای تک فاز ایجاد می شود. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری سیم پیچی شرکت در دوره آموزش سیم پیچی فنی حرفه ای است. 4 بدست می آید كه با دانستن آن و دانستن نوع گروه دیاگرام گسترده مربوطه، به سیم پیچی اصلی را رسم می كنیم. برای تسلط بیشتر بروی سیم پیچی موتور چه نکته ای را توصیه می کنید؟ درآمد شغل سیم پیچی موتور اگر به صورت خویش فرما باشد، درآمد خوبی است. 6. گام سیم بندی: Yz نشان دهنده گام سیم بندی بوده و تعداد شیارهایی که میان دو بازوی یک کلاف است را نشان می دهد. در صورت امکان ، اگر بتوانیم تلفن های همراه را سریعتر تعمیر کنیم ، در این صورت می توانیم رضایت و درآمد بهتری از مشتریان مغازه های تلفن همراه بدست آوریم.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از آموزش کامل نحوه سیم پیچی انواع لوپ فلزیاب دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *