Site Overlay

انواع لوله و اتصالات در تاسیسات

کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قططر اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند . امروزه با وجود ساختمان سازیهای بسیار زیاد در کشور، طبیعتاً میزان استفاده از لوله کشی ساختمان نیز افزایش یافته است. ۳- دارای وزن سبک هستند و به راحتی در بین سقف کاذب و مکانهایی که دسترسی بدان مشکل است نصب می شود .

این وصاله که به نام زانوی چپقی معروف است همانند زانویی قائم 90 بوده ولی در دو سر به ترتیب از داخل و خارج دنده شده است و جهت قطعات هم قطر که یک قطعه در محل اتصال از رو و دیگری از داخل دنده شده باشد به کار می رود . لوله های سفالی عمر طولانی دارند و درمقابل خوردگی مقاوم هستند و هم چنین به دلیل سطح داخلی صاف عملکرد هیدرولیکی مناسبی دارند. هم اكنون بيش از 180كارخانه در كشور ما لوله هاي پلي اتيلني توليد ميكنند و نبايد فراموش كردكه لوله هاي توليدي اين توليدكنندگان از نظر مواد اوليه، روش ساخت و كنترل كيفي با يكديگر تفاوت داند و بنابراين از نظر مرغوبيت و كيفيت يكسان نميباشند.

نصب میگردد. لوله خرطومی در متریال های مختلف تولید میشود که متناسب با نیاز مصرف کننده خریداری میشود. این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروفند و عموماً بین این دو فرقی گذاشته نمی شود ولی لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند. لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروفند و عموما0 بین این دو فرقی گذاشته نمی شود ،در صورتیکه لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند .

جهت اتصال انشعابهای فرعی با قطره ای متفاوت نسبت به قطر لوله اصلی مورد استفاده قرار می گیرد . لولههای سیاه درزدار مورداستفاده در آبرسانی و گازرسانی بر اساس استاندارد DIN 2441 , DIN 2440 بوده و درواقع قطر نامی، قطر خارجی، ضخامت دیواره و وزن طول واحد لوله طبق استاندارد یادشده تعیین و طراحی میشود. لوله جوشی یا درزدار را بر اساس نوع جوش و مکانیزم جوشکاری به انواع زیر دستهبندی میکنند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد لوله استیل بدون درز قیمت لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *