Site Overlay

انواع بهترین نهال گردو کدام است؟

یکی از انواع گردو ، گردوی پدرو است که به نژاد بسیار خوب آمریکایی معروف است. درخت گردو کوتاه قد رقم مناسب برای آب و هوای نیمه خشک ، معتدل و سردسیری و در مقایسه با ارقام دیگر نیاز سرمایی کمتری برای شکستن خواب دارد و پذیرش کلاله اغلب بصورت همزمان موفق نیست به همین دلیل ۷% از باغ گردو باید با درختان گرده افشان مناسب دیگر کاشته شود. از مشخصات نهال گردوی ژنوتیپ برتر میتوان به رقم گرده افشانی آنها اشاره کرد. در سن ۱۰ سالگی نیز گرده زایی این درخت به بیشترین حد خود می رسد. از طرفی چون ایران مناطق سردسیر و کوهستانی بسیاری دارد، این نهالها بهترین انتخاب برای احداث نهالستان در نقاط مختلف کشور هستند و از این جهت محدودیتی برای آنها تعریف نشده است. در واقع نوع خواصی از آبیاری در این گونه از درخت وجود ندارد و می توانید از بسیاری از روش های مرسوم آبیاری استفاده کنید.

نحوه کاشت نهال گردو ژنوتیپ
از خصوصیات خوب میوهٔ نهال گردو فرنور پیوندی، دارا بودن مغزی بسیار روشن است که در مواردی به سفیدی نزدیک است. خاک یکی از مهمترین و مثرترین عوامل در پایداری و باردهی درخت گردو است. مغز این گردو به راحتی و سهولت از پوسته چوبی خود جدا میشود و برای کسانی که گردو را با پوست چوبی نگهداری میکنند، این گردو گزینه مناسبی در بین گردو پیوندی ایران است. پس از کاشت نهال گردو ؛ بهتر است آبیاری را شروع کنید. وقتی حدود 75٪ از گردوها شکفته می شوند، باغداران گردو برداشت محصول را شروع می کنند. سپس با توجه به کمبود خاک ، کوددهی را به درستی شروع کنید. زمان کوددهی نیز بسیار مهم است. به زمان کاشت نهال ، کوددهی ، هرس و سم زدایی توجه شده است و بهتر است از فصل مناسب صرف نظر شود.

نهال گردو چندلر گلدانی دلایل انتخاب این فصل برای هرس می تواند دلایل زیر باشد. 2. هنگام هرس در فصل سرما ، این شیره یخ زده و می تواند به بافت چوب آسیب برساند. از جمله آنها خاک محل کاشت است که باید از نظر وجود مواد معدنی لازم برای نهال ها مانند پتاسیم ، ازت بررسی شود و در غیر این صورت بهتر است از مقدار کود مورد نیاز استفاده شود و نه بیشتر. نهال گردو فرانسوی از ارقام پاکوتاه بوده و همانطور که اطلاع دارید این ارقام پاکوتاه بیشترین میزان باردهی را دارند و همیشه بازدهی آنها از گردو بلندپایه بیشتر است.از دسته گردوهای درشت و با مغز سفید می باشد. وزن میوه حدود ۱۲ گرم است که ۶ گرم آن را مغز میوه تشکیل می دهد.

برای اطمینان از اینکه خاک برای کاشت نهال گردو آماده است ، بهتر است با توجه به کمبود عناصر غذایی مهم ، یک نمونه خاک را به آزمایشگاه برده و اقدامات لازم را برای از بین بردن آن انجام دهید. از آنجا که ریشه درخت گردو است. اما از آنجا که نهال ها به سرما حساس هستند ، سعی کنید نهال ها را در زمستان نکارید. نهال ها باید درست قبل از جوانه زنی در خاک مناسب کاشته شوند. قبل از کاشت گردو باید توجه زیادی به انتخاب نهال داشت. خاک مناسب کاشت نهال گردو: در چاله هایی که نهال گردو در آنها کاشته میشود بایستی بعداز حفر چاله خاک آن را از انواع کودهای حیوانی و شیمیایی غنی کرد.هر چه عمق وقطر چاله ها بیشتر باشدبهتر است.اما معمولا باید چاله هایی به عمق وقطر 1-2متر حفر کرد.وخاک مناسب وغنی شده داخل آن ریخت.بهتر است این کار چند ماه یا سال قبل ازکاشت نهال گردو در آن صورت گیرد.بعد از کاشت نهال گردو در چاله ها میتوانیم در فصل بهار وتابستان سطح خاک اطراف نهال درخت گردورا با برگهای پوسیده یا باقی مانده گیاهان مانند کاه وکلش گندم بپوشانیم.

خرید و فروش نهال گردواگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد نهال گردو رامسر لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.