Site Overlay

الکترود ضدسایش – ادرس

فشار کشش این الکترود ۴۰۰۰۰پاوند بر اینچ مربع است . علاوه بر این آلودگی ها و اکسیدها را از بین برده جوش کاری را سادهتر کرده و سرعت انجام آن را افزایش میدهد. هدف طراحی آن ایجاد قوس یکنواخت و پایدار بمنظور دستیابی به ایجاد جوش عمیق در فلز پایه است . ویژگی های مکانیکی استثنایی و ظاهر نقطه جوش های یکنواخت ، از ویژگی های جوش حاصل از این الکترود است . الکترودهای پوشش دار مانند بدون روکش، به دلیل جوشهایی که ناشی از آن ایجاد میشود ظاهر نامناسبی ندارند. سطح این دسته از الکترود ها به دلیل پوشش آن اصولا خشن بوده و از آن جایی که آن ها نمگیر هستند امکان فاسد شدن ماده سلولز به کار رفته در ترکیب زیاد است. حداقل میزان هیدروژن به این دلیل است که در روپوش این نوع الکترود هیچ ماده سلولزی به کار برده نشدهاست. ناخالصی در فلز مذاب را ازبین برده و حذف کند.

الکترود فولاد ضد سایش همچنین از لحاظ ضخامت پوشش نیز الکترودها در انواع زیر موجود می باشند: الکترود جوشکاری دارای پوشش نازک، الکترود جوشکاری با پوشش ضخیم، الکترود جوشکاری با پوشش خیلی ضخیم و الکترود جوشکاری با پوشش متوسط. الکترودهای فوق جهت جوشکاری های به خصوص تعمیراتی، انواع فولادهای پایدار در مقابل حرارت و سایش، به هر دو صورت ریختگی یا آهنگری با ترکیب شیمیایی همانند مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به جای آن حروف RG قرار گیرد به معنای این است که جوشکاری با گاز صورت می گیرد. بیشترین سهم استفاده از الکترود را، انواع مصرفی آن دارند که برای روش جوشکاری فلز گاز خنثی (MIG) و جوشکاری قوسی فلز پوشش دار (SMAW) استفاده می شوند. تا بتوانید یک جوشکاری خوب و دقیقی را داشته باشید. وقتی جوشکاری با این روش به درستی انجام شود، یک عملیات جوشکاری بسیار خوب خواهد شد. الکترود 7018 میزان رسوب بسیار مناسبی دارد. آما و میکا در دو نوع الکترود E 7018 و E 6013 توسط شهر مفتول به فروش می رسد که در مورد نحوه نامگذاری آن در ادامه توضیح داده خواهد شد. از الکترود 7018 ، در هر دو موقعیت AC یا DC می توان استفاده کرد . عدد 3،×3××E :الکترود فقط در حالت تخت کاربردی است.

ضایعات جوش آن به راحتی قابل پاکسازی است.
EXX3X : منظور از 3: کاربری الکترودجوشکاری فقط برای حالت Flat میباشد. الکترودهای جوشکاری در قطرهای مختلف وجود دارند که هر یک از قطرها را برای جوش دادن ورق های با ضخامت های مختلف به کار می برند. ضایعات جوش آن به راحتی قابل پاکسازی است. ضایعات حاصل از جوشکاری به راحتی قابل پاک کردن می باشند. فلاکس ممکن است بر روی الکترود مانند جوشکاری (SMAW) و یا درون هسته آن مانند جوشکاری (FCAW) قرار بگیرد. الکترود فوق جهت جوشکاری فولادهای ۹۰۴L که در محیط های خورنده حاوی اسید سولفوریک یا ترکیبات کلریدی می باشند، مورد استفاده قرار می گیرند. جوشکاری قطعات فولادی ، جهت سایش فلز با فلز و سختکاری میله ها و چرخ دنده ها. همزمان با جوشکاری الکترود ذوب میشود و فضای خالی را پر می کند و قطعات را محکم به هم متصل می کند و مانند چسب عمل میکند. همچنین این قطعات به روش مکانیکی به یکدیگر و به لوله نیز متصل میشوند.

در این موارد باید از الکترود های با قطر کم استفاده نمود. E به معنی الکترودی است که به روش جوشکاری برقی استفاده میشود. وجود مقدار زیادی اکسید تیتانیوم در روپوش این الکترود قوس پایدار می شود و امکان جوشکاری در تمامی حالات امکان پذیر می گردد. در این موارد باید از الکترود های با قطر کم استفاده نمود. الکترود های انجماد پر شده : الکترود های انجماد پر شده همان طور که از نامشان پیداست. کدهای E6010 و E6011 از انواع الکترود های جوش انجماد سریع هستند. الکترود 6010 گودال جوش مرطوب با میزان پخشی مناسب تولید می کند . عمده تفاوت بین این دو دسته از الکترودها در روکش آنهاست که الکترودهای تقلبی معمولا روکش بیکیفیت که سرتاسر آن خوردگی و ترک دارند و طول آنها از میزان استاندارد کوتاه تر است. برای اتصال چند قطعه در جوشکاری از الکترودها و پرکردن فضای خالی بین الکترود ضد سایش تنگستن آنها استفاده میشود. الکترود های تنگستنی جزو محبوب ترین الکترود های غیر مصرفی هستند که معمولا برای جوشکاری تنگستن گاز خنثی یا TIG استفاده می شوند. همچنین ضمن عمل به عنوان عایق جهت ایجاد گاز محافظ (Gaseous Shield) و شکل گیری سرباره (Slag) شناور بر روی سطح جوش برای افزایش مدت زمان خنک شدن جوش مورد استفاده قرار می گیرد. این الکترود برای فولادهای دوفازی حاوی ۲۵% کرم مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.