Site Overlay

اعمال مقررات ضد دامپینگ تعیین قیمت لوله گالوانیزه – مرکزآهن

در استفاده مدرن اصطلاح گالوانیزه کردن با پوشش روی صورت می گیرد، اختراع گالوانیزاسیون توسط دانشمند ایتالیایی به نام گالوانی در سال 1775 بود. به این لوله ها، لوله های درزدار نیز گفته می شود. پس از آن که سطح لوله ها در کوره خشک می گردد، لوله ها وارد حمام فلز روی شده و به مدت زمان ۱ دقیقه در دمای ۴۵۰ درجه سانتی گراد قرار خواهد گرفت. ما امیدواریم که پس از عید، بازار بهتری ببینیم اما نشانه های مثبت زیادی وجود ندارد. این فرآورده ورق روغنی از جنس پلیمر است و به دلیل اینکه یک لایه بر سطح آن وجود دارد در مقابل خوردگی و پوسیدگی مقاومت بالایی نشان می دهد. پوششی از فلز روی بر روی لوله ها قرار می دهند که باعث می شود فلزات در برابر خوردگی و زنگزدگی محافظت شوند و در برابر آسیب پذیری مقاومت بالاتری داشته باشد و به کمک عملیات و فرآیند گالوانیزاسیون انجام می دهند. سهشنبه 99/4/24، تهران , (اخبار رسمی): لوله گالوانیزه نوعی از لوله های فولادی هستند که به وسیله پوششی محافظتی از خوردگی و زنگ زدگی در برابر تغییرات آب و هوایی جلوگیری می کنند و مقاومت آن ها را بالا می برند.

این لوله ها به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل می شوند. ویژگی مهمی که این نوع لوله دارد این است که برای نصب نیازی به دستگاه جوش ندارد و برای اتصال کافی است به وسیله دنده هایی که در ابتدا و انتها درست شده به یک دیگر متصل و توسط عناصر مناسب آب بندی تا قابل استفاده شود. شركت سازنده لوله گالوانیزه کانادا ( Essar Steel Algoma ) به علت تقاضای ضعیف لوله گالوانیزه ،تولید خود را متوقف کرده است. کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قطر۲/۱ اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند. پس از آن نیز به محلول فلاکس وارد گردیده و آغشته می شوند. در مرحله اول لوله ها چربی گیری شده و پس از آن زنگ آهن آز سطح لوله ها زدوده می شود. دربازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند. لوله آهنی گالوانیزه چیست؟ روش معمول برای تولید لوله گالوانیزه روش غوطه ور سازی گرم این لوله ها می باشد. در این روش ضخامت لایه روی ایجاد شده کمتر از ضخامت لایه پوشش روی در حالت غوطه وری گرم بوده و معمولا از این روش در مصارف خانگی استفاده می شود.

گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم به زبان ساده یک پوشش است که در آهن یا فولادی که از نظر ترکیب و طراحی مناسب برای گالوانیزه است توسط فروبردن در وان مذاب روی تشکیل میگردد. انوع لوله از جنس فولاد به دو دسته لوله سیاه و گالوانیزه تقسیمبندی میشوند لوله سیاه فولادی هیچ پوششی ندارد اما لوله گالوانیزه، لوله جنس فولاد است که با لایهای از فلز روی پوشیده میشود. بر اساس جنس نوع فلز لوله گالوانیزه را می توان به دو دسته کلی لوله های گالوانیزه آهنی و لوله های گالوانیزه فولادی تقسیم کرد. پس از آن لوله های آغشته به فلز روی را سریعا از حمام روی خارج می کنند. لوله ها پس از آغشته شدن به ماده فلاکس، وارد دستگاه گالوانیزه شده و در کوره های مخصوص دمای لوله ها به ۱۲۰ درجه سانتی گراد خواهد رسید. پس از خارج ساختن آن ها، فلز اضافه روی سطح خارجی و داخلی لوله ها به سرعت توسط بخار و دمش هوا پاک می گردد و به جهت جلوگیری از تشکیل شدن آلیاژی از فلزهای آهن و روی، این لوله ها سریعا به داخل آب سرد فرو برده می شوند.

در بخشهای مختلفی از صنایع مانند کشاورزی و آبرسانی گلخانهها، حصار کشی، ساخت انواع سازههای فلزی، تصفیه خانهها، به راحتی از اتصالات مختلف مانند زانو با درجات متفاوت بوشن سه راهی و مواردی از این قبیل استفاده میکنند. به گزارش ایسنا بنابر اعلام کاویان، ورق های نازک برای ساخت جواهرات و ساخت قطعات زره استفاده می کردند. جنس این لوله ها از فولاد نرم است و برای ساخت آن ورق فولاد را با فشار از داخل قالب عبور می دهند و بعد از آن درزهای موجود را بهم جوش می دهند تا فاصله و درز لوله ها از بین برود. در این اینجا به شیوه تولید، انواع و کاربرد لوله گالوانیزه پرداخته می شود. در نامگذاری فرقی بین این دو نوع لوله گذاشته نمی شود اما لوله های فولادی گالوانیزه نسبت به لوله های گالوانیزه آهن سبک تر هستند. در این روش ابتدا لوله ها را به واحد آماده سازی مطابق با استانداردهای مجاز منتقل می کنند تا این لوله ها بتوانند پوشش فلز روی را بهتر جذب کرده و عمل گالوانیزه شدن بهتر انجام گیرد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد لوله گالوانیزه 6 اینچ لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.