Site Overlay

اجتماعی استخدام: 6 تاکتیک برای ROI بهتر

[ad_1]

استخدام شیوه های دچار تغییر عمده ای در چند سال گذشته است. استخدام اجتماعی تبدیل شده است به طور فزاینده ای محبوب در سال های اخیر, گرفته, مرکز, مرحله, به خصوص برای صنایع با رقابت بیش از استعداد مانند tech.

بازاریابان و منابع انسانی باید هر دو وظیفه است با ایجاد و تقویت کارفرما نام تجاری در رسانه های اجتماعی و اعمال نفوذ این نام تجاری برای اجتماعی استخدام. اما اجتماعی که استخدام تاکتیک های خود را دریافت کنید بهترین نتایج ؟ و آنچه به منزله به عنوان اجتماعی, استخدام, به هر حال ؟

چه هستند بهترین راه برای دریافت نتایج از اجتماعی استخدام?

1. مخاطبان خود را بدانید

تنظیم استراتژی خود را به هر یک از شبکه های اجتماعی مهم است. LinkedIn است که در آن شما برای به اشتراک گذاشتن و به دست آوردن دانش حرفه ای به طوری که آن را تنها طبیعی برای همکاران برای ارسال یک پیام به یک نامزد بالقوه در به و ببینید اگر آنها علاقه مند می شود در یک موقعیت. Instagram, از سوی دیگر, می تواند مناسب تر برای “نرمتر” اجتماعی, استخدام, تکنیک های مانند ارسال فرصت های شغلی, تیم, عکس ها و منعکس کننده ارزش شرکت از طریق تصاویر و نقل قول.

2. انجام تحقیقات خود را

تحقیقات خود را نیز باید شامل گرانول بینش. سعی کنید به درک آنچه نامزدها به نظر با ارزش در هنگام چیدن یک محل کار جدید. آنها به دنبال یادگیری مهارت های جدید و یا شاید آنها علاقه مند به مزایای منحصر به فرد که شرکت شما ارائه می دهد ؟ یکی از راه برای کشف کسانی که بینش خواهد بود, اجتماعی, گوش دادن در حالی که راه های دیگر عبارتند از: نقشه برداری کارکنان فعلی خود را و یا نامزد.

پشتیبانی خود را با این تحقیقات اجازه خواهد داد که شما را به هدف نامزدها در رسانه های اجتماعی بهتر و دیدن موفقیت های بیشتر با جذب اجتماعی است.

3. سرمایه گذاری در نام تجاری کارفرما

این است که چرا کارفرما نام تجاری است که یک بخش حیاتی از جذب اجتماعی است. های انسانی و مرتبط با محتوا در رسانه های اجتماعی میباشد به جذب اجتماعی است. مطمئن شوید که نامزد هستند قادر به کشف خود را به شرکت فرهنگ, ارزش شما ارائه به کارکنان و همه دلایل که چرا مردم خود را به عشق کار برای شرکت شما.

4. استخدام کارکنان موجود شما

ارجاع هستند و بخش عمده ای از هر شرکت استخدام استراتژی است. در واقع 82 درصد از کارفرمایان دارای کارمند ارجاع بالاتر از همه منابع دیگر برای تولید بهترین ROI.

کارمند حمایت کارفرمایان اجازه می دهد تا به شیر به ارجاع استخدام در موثر ترین راه. کارکنان که به اشتراک گذاری فرصت های شغلی و یا حتی به طور کلی شرکت محتوا قادر خواهد بود به گسترش شرکت و رسیدن به یک استخر گسترده از استعداد و موقعیت این شرکت به عنوان یک کارفرمای خوب است.

برای کمک به آنها انجام این کار و تشویق های سازگار اتخاذ و کارمند وکالت تکنولوژی است که قادر به افزایش تعهد کارکنان بلکه ارائه در عمق تجزیه و تحلیل ترافیک به عملکرد وکالت مانند Oktopost کارمند وکالت پلت فرم.

5. شفافیت است که نام بازی

در برخی موارد نادر مانند استخدام برای بسیار از مقام های ارشد منابع انسانی مدیران را انتخاب کنید به فاش کردن تمام جزئیات در ابتدا, اما این امر عمدتا به اجرایی استخدام. نامزدهای درک این نکات دقیق وظریف و انتظار برای دریافت اطلاعات کامل در مورد یک موقعیت اگر آنها در حال نزدیک شدن در رسانه های اجتماعی.

6. می تواند یک تجربه نامزد

یک تجربه نامزد برای حرفه ای ها در آینده از طریق استخدام اجتماعی باید منعکس کننده شرکت خود را recruitm

گوش و حلق و فرآیندها و ترک برداشت خوب. به یاد داشته باشید که Glassdoor است که تنها با یک کلیک دور و نا امید نامزدها را می توانید به رسانه های اجتماعی به بیرون ریختن خشم خود را در بد استخدام تجربه.

همانطور که با همه چیز در بازاریابی شخصی ایجاد می کند بهتر است, تعامل و, تعامل کلید هنگامی که در تلاش به دنبال استعداد در یک بازار کار رقابتی.

خود را افزایش, اجتماعی, استخدام با تبدیل کارکنان به طرفداران با نام تجاری

اجتماعی استخدام شدن بیشتر و بیشتر کشش کارکنان بالقوه خود را خواهد شد در واقع انتظار برای استخدام شود با استفاده از رسانه های اجتماعی. به حداکثر رساندن تلاش های خود را سرمایه گذاری زمان در انجام تحقیقات کافی در تنظیم تلاش خود را برای مناسب های مختلف نامزدها و نمی از دست دادن بینایی نیاز به شفاف است.

برای افزایش جذب اجتماعی و تلاش و شیر به توان بالقوه کارکنان خود را از طریق شبکه های کارمند وکالت. یک نگاهی به این راهنمای ما ایجاد شده است که جزئیات تمام راه های کارکنان می تواند به نوبه خود به بالا طرفداران و به اشتراک گذاشتن آن با همکاران خود برای مهار آنها به فرآیند استخدام.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *