Site Overlay

آیا لوازم یدکی خودرو را می شناسید؟


آیا لوازم یدکی خودرو را می شناسید؟   

موتور خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده‌ است و به هم متصل هستند و باعث حرکت وسیله‌ی نقلیه میشوند. شناختن قطعات موتور و طرز کار آن‌ها باعث می‌شود بهتر بتوانید مراقب خودور باشید و هنگام خرید لوازم یدکی موتور خودرو، سردرگم نشوید.

 لوازم یدکی موتور خودرو شامل موارد زیر هستند:

پیستون‌ها قطعات استوانه‌ای فلزی هستند که سوخت را به داخل موتور پمپاژ می‌کنند. پیستون به یک میله متصل است و داخل سیلندرهای موتور قرار دارد. پیستون‌ها بالا و پایین می‌شوند و میل لنگ را به حرکت در می‌آورند. میل لنگ زیر سیلندرها قرار دارد. 

 

بدنه‌ی موتور که بزرگ‌ترین قسمت آن است را بشناسید. این قسمت معمولا از آلومینیوم یا آهن ساخته می‌شود. این قطعه زیر موتور قرار دارد و نقش محفظه‌ی قطعات آن را بازی می‌کند. شکل بدنه‌ی موتور بسته به برند، مدل و تعداد سیلندرها و پیستون‌ها متفاوت است. هر چه تعداد سیلندرها بیشتر باشد، قدرت موتور هم بیشتر است. 

شمع یک قطعه‌ی برقی کوچک است که به سرسلیندر متصل است. شمع از یک الکترود که توسط سیم به کویل متصل است تشکیل می‌شود. وقتی راننده خودرو را استارت می‌زند، شمع با ایجاد یک شوک الکتریکی سوخت را آتش می‌زند و موتور روشن می‌شود. 

 

یکی دیگر از لوازم یدکی، اگزوز است. این قطعه از استیل ضد زنگ یا آهن ساخته شده است و وظیفه‌ی آن جمع‌آوری گازی است که از سرسیلندر خارج می‌شود. این گازها در نهایت از طریق اگزوز از عقب خودرو خارج می‌شوند. 

کارتر روغن قطعه‌ای است که روغن موتور را جمع‌آوری و آن را در یک ظرف که زیر موتور قرار دارد ذخیره می‌کند. این قطعه  از استیل یا آلومینیوم ساخته می‌شود.

با مراجعه به سایت topickala.ir با انواع لوازم اصلی و  جانبی خودرو بیشتر آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *