close
تبلیغات در اینترنت
بدحجابی با سن رابطه عکس دارد

درحال بارگذاری ....
سخـن روز
تازه ترین مطالب حریم آسمانی
جایگاه قرار گیری تبلیغات بنری
تبلیغات در حریم آسمانی
نمایش موضوعاتبدحجابی با سن رابطه عکس دارد

پست شماره 691
بدحجابی با سن رابطه عکس دارد
موضوعات این مطلب :
مقاله
,


پژوهش عفاف و حجاب با هدف شناسایی عوامل مؤثر بر شیوع حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی و ارائه راهکارهایی در جهت تحکیم و ارتقای حجاب دختران و زنان به سفارش بسیج جامعه زنان و توسط پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج انجام شده است.


با توجه به اثرات جبران ناپذیر شیوع حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی از جمله بالا رفتن آمار طلاق، هوس مداری، بی ثباتی کانون خانوادگی، چشم چرانی و مقایسه همسر با دیگران و علیرغم اینکه موضوع حجاب هدف تهاجم فرهنگی قرار گرفته است و سال هاست که در کشور به عنوان موضوع فرهنگی و اجتماعی با پارادوکس هایی مواجه است اما پژوهش های اندکی در این زمینه وجود دارد.


این پژوهش از روش تحقیق توصیفی و همبستگی استفاده کرده است و جامعه و حجم نمونه مورد مطالعه 2868 نفر از دختران و زنان 15 سال به بالا در سراسر کشور هستند که در دو گروه دارای حجاب و بدحجاب قرار گرفته اند.


بر اساس اطلاعات به دست آمده از این پژوهش در خصوص وضعیت حجاب و حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی در بین دختران و زنان کشور می توان گفت بر اساس نتایج به دست آمده حدود 41 درصد از شرکت کنندگان دارای حجاب برتر، 25 درصد حجاب معمولی و 34 درصد دارای حجاب ضعیف هستند.


75 درصد از زنان به حجاب اسلامی اعتقاد دارند


سؤال دیگری که در این پژوهش به آن پاسخ داده شده است وضعیت نگرش و دیدگاه زنان و دختران کشور نسبت به حجاب است که بر این اساس 75 درصد از زنان به حجاب اسلامی اعتقاد دارند، 13 درصد فاقد نظر هستند و 12 درصد اعتقادی ندارند.


گرایش 62 درصد از دختران و زنان به مد روز


وضعیت گرایش دختران و زنان کشور به بی حجابی و حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی سؤال دیگری است که در این پژوهش به آن پاسخ داده شده است و بر اساس اطلاعات به دست آمده پوشش ثابت 80 درصد از زنان همان پوشش فعلی آنهاست و قصد تغییر آن را ندارند، وضعیت پوشش در بین حدود 20 درصد از آنها بی ثبات است و نکته قابل توجه در گرایش به مد است که حدود 62 درصد از زنان و دختران شرکت کننده در این پژوهش از آن تبعیت می کنند و به آن گرایش دارند.


رابطه سن افراد و میزان حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی


بر اساس این تحقیق با افزایش سن افراد، قانون پذیری، توافق و میزان اضطراب ، میزان حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی در افراد کاهش می یابد این در حالی است که داشتن تجربه دوستی با جنس مخالف، تمایل به دوستی با جنس مخالف، قانون پذیری و رضایت از هویت فردی مهم ترین عوامل مؤثر بر تعیین وضعیت حجاب زنان و دختران ایرانی است.


در خصوص عوامل خانوادگی مؤثر بر حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی دختران و زنان کشور به ترتیب تقیدات دینی خانواده، تعارض با خانواده، سطح تحصیلی مادر، تأکید خانواده بر نوع پوشش، هماهنگی حجاب با خانواده، مهمترین عوامل مؤثر بر میزان حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی زنان و دختران ایرانی است.


استفاده از ماهواره و فیس بوک از عوامل مؤثر بر حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی


غربگرایی، گرایش به فیلم های مبتذل، استفاده از ماهواره و استفاده از فیس بوک از مهمترین عوامل سیاسی و فرهنگی مؤثر بر میزان حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی زنان و دختران ایرانی است که البته نباید از تأثیرات عوامل اقتصادی نیز غافل بود چرا که بر اساس تحقیق انجام شده وضعیت شغلی فرد، رضایت از شرایط اقتصادی، وضعیت شغلی پدر و وضعیت مسکن آمار معناداری در تبیین حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی دختران و زنان ایرانی دارد.


بر این اساس می توان 19 عامل زیر را به عنوان عوامل تأثیرگذار در تبیین حجابی" title="بدحجابی" target="_blank">بدحجابی دختران و زنان ایرانی دانست.


1- تجربه دوستی با جنس مخالف 2- تمایل به دوستی با جنس مخالف 3- تقیدات مذهبی فرد (پایبندی) 4- مدگرایی 5- استفاده از ماهواره 6- غربگرایی 7- تأکید خانواده بر نوع پوشش 8- هماهنگی پوشش با خانواده 9- تعارف با خانواده 10- تحصیلات مادر 11- تقید خانواده 12- رعایت قانون 13- ارتباط با دوستان 14- مسافرت به خارج 15- وجدان گرایی 16- ارتباط (ساختار خانواده) 17- روانژندگرایی 18- برونگرایی 19- افسردگی 

برچسب های این مطلب

Post Tags

بدحجابی با سن رابطه عکس دارد

حجاب

بدحجابی

حریم آسمانی

harimeasmani.ir

مقاله حجاب

تحقیق حجاب

پژوهش درباره حجاب

مطالب مرتبط

Rekated Posts

نظرات این مطلب

Post Comments
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی