close
تبلیغات در اینترنت
حجاب حداکثری و حجاب حداقلی

درحال بارگذاری ....
سخـن روز
تازه ترین مطالب حریم آسمانی
جایگاه قرار گیری تبلیغات بنری
تبلیغات در حریم آسمانی
نمایش موضوعاتحجاب حداکثری و حجاب حداقلی

پست شماره 644
حجاب حداکثری و حجاب حداقلی
موضوعات این مطلب :
مقاله
,


من معتقدم که دو نوع حجاب در دستورات دینی مان داریم: حجاب حداکثری و حجاب حداقلی. همانطور که در تمام دستورات دینی مان همین طور است. هر واجبی در کنارش یک سری مستحبات دارد. نماز واجب است و بیشتر از واجب مستحباتش را به ما یاد می دهند، می گویند بهتر است اینگونه عمل کنی. اگر نکنی ضرر بزرگی نخواهی کرد اما یک چیز هایی را از دست می دهی. و کنا ر این واجب یک حرام (چراغ قرمزاصلی) وقبلش چراغ زرد چشمک زن (مکروهات)


در مدل حداقل، اسلام می گوید: ای زن مسلمان در هر جای دنیا که زندگی می کنی نگاه کن به زنان امتت، اما زنان پاکدامن جامعه ی خود. در هر جامعه ای عفاف بخشی از هویت پاک فطری انسان هاست. تو هم همان لباس را می توانی بپوشی و به آن مکمل های قرآنی را اضافه کن .

حجاب قرآنی: گردی صورت آنقدر که وضو می گیری، و دستان تا مچ البته بدون زینت. مابقی اش طوری باشد که مشخص نشود تو زنی یا مرد. زیبایی ها و جلوه های زنانه ات نشان داده نشود. 


حجاب حداقل به تو چیز زیادی در پوشش اضافه نمی کند زیرا در فرهنگ ملل پوشاک آزاد و پوشیده لباس مردم بوده و به آسانی می تواند به حجاب قرآنی نزدیک شود. اما این حجاب حجاب برتر قرآن نیست. زیرا در قرآن بحث جلباب مطرح شده است. 

جلباب در لغت یعنی شب در سیاهی پیچیده شد. پس رنگ حجاب برتر سیاه است. و حجاب جلباب غیر از لباس تن است. یعنی هر چه پوشیده ای به آن پوششی از سر تا پا اضافه کن. چادر با این ویژگی تبدیل می شود به چیزی غیر از لباس تن .


چادر حجاب برتر است اما این جلباب به این معنی نیست که همه جای دنیا یک شکل باشد. و الزامی نیست تمام زنان دنیا حجاب کاملشان شکل عرب ها باشد.

مردهای عرب عبا را روی دوششان می اندازند و زنان همان عبا را بر سر می کنند. جلباب یرای زن عرب همان عباست. برای زن افغان همان مقنعه ی بلندو پوشیه و مانتو های بلند است و برای زن ایرانی همان چادر اصیل ایرانی(چادر کمری) است. و *مهمترین ویژگی اش سرتاسری بودن آن است .*


هر نوع چادری که سایز پذیر باشد دیگر جلباب قرآنی نیست. پس وقتی می گویند چادر فون،چادر بدنی و ... یعنی مسخره کردن چادر. مهمترین چیزی که از لباس ملی برایمان مانده بود چادر زنان بود که امروزه با عدم آگاهی تعدادی دوست و غرض ورزی دشمنان آسیب می بیند.برگرفته از صحبتهای خانم نیلچی زاده

برچسب های این مطلب

Post Tags

حجاب حداکثری و حجاب حداقلی

حجاب

hijab

حجاب قرآنی

حجاب حداقلی

حجاب حداکثری

مقاله حجاب

حریم آسمانی

harimeasmani.ir

چادر کمری

چادر فون

چادر بدنی

چادر

صحبتهای خانم نیلچی زاده

مطالب مرتبط

Rekated Posts

نظرات این مطلب

Post Comments
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی