close
تبلیغات در اینترنت
مصاحبه سایت 8 دی با مدیر حریم آسمانی

درحال بارگذاری ....
سخـن روز
تازه ترین مطالب حریم آسمانی
جایگاه قرار گیری تبلیغات بنری
تبلیغات در حریم آسمانی
نمایش موضوعاتمصاحبه سایت 8 دی با مدیر حریم آسمانی

پست شماره 292

مصاحبه سایت 8 دی با مدیر حریم آسمانی

با سلام چند روز پیش تماسی با من گرفته شد مبنی بر مصاحبه با اینجانب

متن مصاحبه را در ادامه مطلب بخوانید

ضمن عرض سلام و ادب خدمت وبلاگ نویسان محترم، این بار توجه شما را به گفتگو با حسین عزتی مدیر وبلاگ حریم آسمانی جلب می کنیم.

لازم به ذکر است که وبلاگ حریم آسمانی در بخش پوستر مسابقه وبلاگ نویسی روز دختر “محدثه” حائز رتبه نخست گردید و به پاس تلاش های تحسین برانگزیش در حوزه عفاف و حجاب توسط وبلاگستان ۸دی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.

■ وبلاگستان ۸دی: در ابتدا برای آشنایی بیشتر شما وبلاگ نویسان عزیز با این وبلاگ فعال، از جناب آقای عزتی تقاضا می کنیم که به صورت کامل اقدام به معرفی خود و وبلاگ حریم آسمانی نمایند.

با سلام خدمت شما و کاربران بزرگوار و خوانندگان این گفتگو، من حسین عزتی هستم، متولد ۱۳۶۸ از استان گیلان و شهرستان لنگرود. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه گیلان.

با توجه به نیازهای جامعه که از لحاط فرهنگی رو به انحطاط است و فقر فرهنگی بیشتر از فقر مادی بیداد می کند و با توجه به مسئله فراموش شده ی حجاب و عفاف در جامعه، تصمیم گرفتم که این وبلاگ را راه اندازی کنم تا شاید بتوانم قدمی هرچند کوچک در این راه برداشته باشم.

■ وبلاگستان ۸دی: وبلاگ شما دارای بخش های مختلفی می باشد، لطفا قدری در ارتباط با این بخش ها توضیح دهید.

بله، این وبلاگ دارای بخش های مختلفی است، بخش پوستر حجاب که شامل پوسترهای تولیدی با محوریت حجاب و عفاف می باشد، بخش کلیپ بخش دیگری است که سعی شده بیشتر کلیپ های جذاب و اثرگذار در آن قرار داده شود، بخش بعدی پیامک حجاب است، بخش دیگر به نام “حجاب فراتر از مرزها” است که به مسئله حجاب و عفاف در سایر کشورهای جهان می پردازد، همچنین بخش صوت که سخنرانی هایی درباره حجاب در آن قرار داده می شود.

مهم ترین بخش انجمن وبلاگ است که کاربران می توانند با هم در آن به تبادل اطلاعات و بحث و گفتگو بپردازند،

بخش اشعار حجاب است که شعرهای حجاب و عفاف در آن قرار داده می شود، بخش استفتاء مراجع، بخش حجاب در کلام رهبری، که سعی شده تمام سخنرانی های امام خامنه ای در آن گنجانده شود، بخش اختصاصی شهدای زن هم است که به معرفی شهدای زن در کل ایران می پردازد، بخش حجاب در کلام شهدا که تک جمله هایی از وصیت نامه های ایشان جمع آوری شده اشت.

به نظر بنده یکی از بهترین بخش ها فراخوان های وبلاگی است که تا به امروز سه فراخوان در سایت قرار گرفته شده.

۱- فراخوان “من حجاب دارم چون…” از کاربران خواسته شده است این جمله را تکمیل کنند.

۲- فراخوان “از حجاب دوروبرتان چه خبر؟” که کاربران نظرشان را در ارتباط با حجاب اطراف خودشان با طرح خاطره و دلنوشته بیان کنند.

۳- سومین فراخوان که تازه کار خود را شروع کرده است، فراخوان “جشن تولد ستاره ها” می باشد که در آن سعی شده از خاطرات افرادی که تازه چادری شده اند یا چادری بودند ولی تازه عاشق آن شدند استفاده شود. و به اصطلاح جشن تولد چادری شدنشان را مطرح می کنیم و از آن ها تشکر می نماییم و با این کار دیگران را به حجاب و عفاف دعوت می کنیم.

■ وبلاگستان ۸دی: چه مدت است که به وبلاگ نویسی روی آورده اید؟ آیا در این زمینه به توفیقاتی رسیده اید و در مسابقات وبلاگ نویسی شرکت نموده اید؟

من شش یا هفت سالی است که وبلاگ نویسی می کنم،

- حائز رتبه برتر از مسابقات حجاب و عفاف الزهرا استان اصفهان شدیم

- حائز رتبه برتر در مسابقات حماسه سایبری

- حائز رتبه برتر در مسابقات وبلاگنویسی شهید املاکی ( قهرنان)

- حائز رتبه نخست در بخش پوستر مسابقه وبلاگ نویسی “محدثه” وبلاگستان ۸دی

و عنواین دیگر.

■ وبلاگستان ۸دی: نگاه شما به حجاب برتر “چادر” چگونه است؟ چقدر تلاش کرده اید که این نگاه را به دیگران منتقل کنید؟

واقعا چادر یعنی حجاب برتر، ۱۰ هم نمره قبولی است اما ۲۰ مخصوص شاگرد اول هاست، چادر فقط برای شاگردهای برتر است.

دیدید شاگرد اول ها که از بقیه بهتر هستن کلاس خصوصی می روند؟ چادر هم برای آن هایی است که در کلاس درس خصوصی حضرت زهرا (س) شرکت کردند…

ما هم سعی کردیم با مقالات، با دلنوشته ها، استفاده از خاطرات کسانی که چادری هستند این مسئله را به دیگران منتقل کنیم.

■ وبلاگستان ۸دی: چگونه سوژه های مطالب خود را انتخاب می کنید؟ آیا از منابع خاصی هم استفاده می برید؟

سوژه های مطالب بیشتر از سطح خود اجتماع برگرفته شده است، بقول معروف؛ «تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل» خیابان های شهر ما خودش حدیث مفصل است…

از کتاب ها و مجلات هم گاهی استفاده می کنیم.

■ وبلاگستان ۸دی: به نظر شما اولویت اصلی وبلاگنویسان ارزشی در ارائه مطالب چه چیز می تواند باشد؟

اولویت اصلی فرهنگ سازی است، باید برای مردم موضوعات فرهنگی جا بیوفتد. اولویت دیگر دیدن نیازهای جامعه است، ببینیم جامعه به چه چیز نیاز دارد و در مورد آن تحقیق کنیم و مطلب بنویسیم.

■ وبلاگستان ۸دی: آیا روند وبلاگ حریم آسمانی رو به رشد است؟ چه برنامه هایی برای ادامه فعالیت خود در عرصه سایبری دارید، و در این عرصه با چه مشکلاتی رو به رو هستید؟

الحمدلله روند رو به رشدی وبلاگ داشته و ان شاءالله که ادامه خواهد داشت، این را از آمار بازدیدها و نظرات و آمار کاربران عضو شده در این وبلاگ می توان فهمید. برنامه های زیادی داریم که البته باید دید عملی خواهند شد یا نه، چون حقیقتا انفرادی و به تنهایی نمی توان این بار سنگین را به دوش کشید،

متاسفانه جامعه ایران اینچنین است که کار گروهی در آن معنایی ندارد، خیلی ها خواستند کمک کنند اما بعد از یک مدت خواستند جداگانه فعالیت نمایند، خیلی ها هم در میانه ی راه کم آوردند.

■ وبلاگستان ۸دی: فضای شهرستان لنگرود و استان گیلان برای وبلاگ نویسان چگونه است؟ آیا در این عرصه مورد حمایت قرار گرفته اید؟

فضای مناسبی حداقل در شهرستان خودمان نیست، متاسفانه در شهرستان ها این مساله جا نیفتاده است…ما از هیچ جایی حمایت نشده ایم، اصلا مسئولان ما با اینترنت آشنایی دارند؟ من که فکر نمی کنم… چند نفر مسئول داریم که به سایت های فرهنگی و مذهبی گیلانی سر بزنند…؟!

■ وبلاگستان ۸دی: با توجه به بروزرسانی مستمر وبلاگ حریم آسمانی، آیا فعالیت در این عرصه مشکلاتی را برای سایر فعالیت های اجتماعی شما ایجاد نمی کند؟

بروزرسانی وبلاگ حریم آسمانی در برنامه روزانه ی بنده جای گرفته است و به بقیه فعالیت های من لطمه ای نمی زند، با برنامه ریزی می توان همه چیز را در جای خود قرار داد.■ وبلاگستان ۸دی: برای برون رفت از معضلات فرهنگی، اجتماعی در زمینه حجاب و عفاف چه راهکارهایی می توانید برای فعالیت در فضای مجازی و جامعه داشته باشید؟

تهیه بسته های فرهنگی مناسب و جذاب و توزیع آن در سطح جامعه می تواند یکی از برنامه های مفید در سطح جامعه باشد.

البته مهم ترین کار الگوسازی عملی است که بارش بر دوش خواهران محجبه مان می باشد، در فضای مجازی هم همین مقالات و دلنوشته ها و حضور فعال و آگاهانه در شبکه های اجتماعی می تواند تاثیرگذار باشد.

■ وبلاگستان ۸دی: آیا در این عرصه چشم اندازی برای خود ترسیم کرده اید؟ نیازها و مشکلاتتان چیست؟

اگر فقط یک نفر را به حجاب و عفاف تشویق و ترغیب کنیم، همان یک نفر خودش می تواند مبلغ حجاب در جامعه و اطرافیان خود باشد، خوشبختانه با پیام هایی که به دست ما رسیده، خیلی ها از طریق آشنایی با وبلاگ حریم آسمانی به حجاب و چادر ترغیب شده اند.

ما فقط نیازمان به فکر و قلم کسانی است که می توانند در این زمینه مفید باشند و مارا یاری کنند.■ وبلاگستان ۸دی: آیا وبلاگستان ۸دی تا به امروز توانسته است به رسالت خود که حمایت از وبلاگ نویسان گیلانی است عمل کند؟ عملکرد این وبلاگستان را چگونه ارزیابی می کنید؟

خوشبختانه این حرکت حرکت خوبی است که در استان شکل گرفته، واقعا وبلاگ های گیلانی با این حرکت شناخته شدند، خیلی از فعالین مجازی گیلان که معلوم نبود از کجای ایران هستند و گمنام بودند شناخته شدند…

وبلاگستان ۸دی عملکرد خیلی خوبی دارد، بخصوص با بازنشر مطالب وبلاگ های گیلانی، همچنین مسابقات متنوعی که برگزار می کند. اما مشکلاتی هم دارد که مهمترین آن توجه به وبلاگ هایی است که وابسته به استان گیلان نیستند ولی جزء وبلاگ های گیلانی دسته بندی شده اند.

■ وبلاگستان ۸دی: ضمن تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید و تقدیر از تلاش و همتتان در ترویج عفاف و حجاب در سطح فضای مجازی، در پایان اگر سخنی دارید بفرمایید.

ان شاءالله روزی برسد خیابان های شهر ما خود الگوی عفاف و حجاب باشند و دغدغه ای برای حجاب باقی نماند.■ وبلاگستان ۸دی: به عنوان حسن ختام این گفتگو لطفا در مقابل هر کلمه اولین عبارتی را که به ذهنتان می آید بیان بفرمایید.

امام حسین علیه السلام: سفینه النجاه

طعم حجاب: ملس

شهید املاکی: قهرمان

برف: آدم برفی

همسر محجبه:  نعمت

مد: تقلید کورکورانه

چادر خاکی: ارثیه مادرم زهرا (س)

نماز: خضوع و خشوع

برچسب های این مطلب

Post Tags

مصاحبه سایت 8 دی با مدیر حریم آسمانی

مطالب مرتبط

Rekated Posts

نظرات این مطلب

Post Comments
maryam میگه :
بسیار عاااااااااااااااااالی
موفق باشید
مهشید میگه :
امیدوارم موفق باشید
سید جواد میگه :
بنر بالای سایت شما با افتخار در سایت ما قرار گرفت
نشانی سایت ما: attari.rzb.ir
يه دوست میگه :
سلام جالب بود اميدوارم هميشه موفق باشي .
سید جواد میگه :
سلام
از دیدن وبلاگ ارزشی شما واقعا خوش حال شدم
امروزه کمتر کسی به این موضوعات اهمیت می ده
در ضمن کسب رتبه های استانی و کشوری رو هم به شما تبریک می گم
دوست دارم با سایت ارزشی شما تبادل بنر انجام بدم اگه مایل به این کارید لطفا به سایت ما به نشانی (attari.rzb.ir) مراجعه و در نظرات توافق خود را با این امر اعلام کنید تا بقیه کارها رو انجام دهیم.
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی