close
تبلیغات در اینترنت
سخنان اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد حجاب و جایگاه زن

درحال بارگذاری ....
سخـن روز
تازه ترین مطالب حریم آسمانی
جایگاه قرار گیری تبلیغات بنری
تبلیغات در حریم آسمانی
نمایش موضوعاتسخنان اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد حجاب و جایگاه زن

پست شماره 26
سخنان اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد حجاب و جایگاه زن
سخنان اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد حجاب و جایگاه زن
حجاب مانعی در مقابل سیاست عرضه و هرزه شدن زن/ بی‌وقفه به مبانی غلط غرب در مورد زن هجمه كنید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: جمهوری اسلامی باید بطور صریح و بدون پرده‌پوشی، مبانی غلط غرب در مقوله زن را مورد هجوم و انتقاد جدی و بی‌وقفه قرار دهد و به مسئولیت خود در دفاع از جایگاه و شأن حقیقی زنان عمل كند.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار صدها نفر از «زنان فرهیخته، استادان حوزه و دانشگاه و نخبگان عرصه های مختلف»، «زن» را از دید اسلام، بزرگ خانه و گل و ریحانه خانواده خواندند و با اشاره به بحران زن در جوامع غربی، افزودند: در نظام اسلامی، كارهای فراوان برای احیای جایگاه حقیقی زن انجام شده اما هنوز مشكلات زیادی بخصوص در عرصه رفتار با زن در خانواده، وجود دارد كه باید با ایجاد پشتوانه های قانونی و اجرایی آنها را حل كرد.فایل صوتی این سخرانی را از لینک زیر میتوانید دانلود کنید:
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار كه در آستانه میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، و روز زن برگزار شد، با تبریك این میلاد خجسته، تشكیل جلسه با حضور جمعی از بانوان برجسته و نخبه كشور و نگاه دقیق و موشكافانه آنان به مسائل مختلف از جمله مسئله زنان و خانواده را نمادی از حركت عظیم بانوان به سمت كمال و تعالی دانستند و تأكید كردند: نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته است به قله‌ای دست یابد كه عبارت است از پرورش زنان فرزانه و صاحب اندیشه و رأی، در ظریف ترین و حساس ترین مسائل جامعه. 
 
ایشان مبنای مشكلات دنیای امروز در مورد مسئله زن را نگاه غلط غرب به جایگاه و شأن زن در جامعه و كج فهمی نسبت به موضوع خانواده برشمردند و تأكید كردند: این دو مشكل موجب شده است كه موضوع زن در دنیا، به یك بحران تبدیل شود. 
 
ایشان در تشریح نگاه ظالمانه غرب به «زن»، افزودند: در نامعادله‌ای كه غرب تدریجاً در جوامع مختلف تبلیغ و القا كرده است، بشریت به دو بخش تقسیم می‌شود؛ «مردان» كه طرف ذینفع به شمار می‌آیند و «زنان» كه طرف مورد انتفاع و مورد استفاده هستند. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: براساس همین مبنا و نگاه غلط، اگر زنان بخواهند در جوامع غربی نمود و شخصیت یابند، باید حتماً به گونه‌ای رفتار كنند كه مردان یعنی طرف ذینفع می‌خواهند و می‌پسندند كه این اهانت بزرگترین ظلم و حق كشی در حق زنان است. 
 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش سازمان یافته و تدریجی سیاست گذاران راهبردی غرب برای جا انداختن این فرهنگ غلط در افكار ملت‌ها، خاطرنشان كردند: به همین علت، امروز اگر كسی رفتار مبتنی بر جذابیت‌های زنانه را در محیط‌های عمومی محكوم كند، مورد هجوم و جار و جنجال دستگاه‌های تبلیغاتی و سیاسی غرب قرار می‌گیرد. 
 
ایشان علنی شدن مخالفت با حجاب در غرب را از دیگر پیامدهای نگاه ظالمانه به مسئله زن دانستند و افزودند: غربی‌ها مدعی‌اند كه حجاب یك مسئله دینی است و در جوامع لائیك نباید ظهور پیدا كند اما علت واقعی مخالفت غرب با حجاب این است كه سیاست راهبردی و بنیانی غرب درباره زن یعنی عرضه شدن و هرزه شدن زن را با چالش روبرو می كند و مانع تحقق آن می‌شود. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به گزارش‌های مراكز رسمی جهانی، سست شدن بنیان خانواده، رشد سریع تجارت شرم‌آور و رقت بار زنان – پدیده كودكان نامشروع و زندگی‌های مشترك اما بدون ازدواج را از پیامدهای شوم نگاه مبتنی بر سوءاستفاده غرب به مقوله زن دانستند و افزودند: جمهوری اسلامی باید بطور صریح و بدون پرده پوشی، مبانی غلط غرب در مقوله زن را مورد هجوم و انتقاد جدی و بی‌وقفه قرار دهد و به مسئولیت خود در دفاع از جایگاه و شأن حقیقی زنان عمل كند. 
 
ایشان نگاه غلط به خانواده را مشكل دومی دانستند كه باعث بروز بحران مربوط به زنان در جوامع غربی شده است. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این زمینه افزودند: برخلاف غرب، نظر اسلام درباره خانواده و جایگاه زن بسیار روشن است و پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) در سخنان مختلف بر این جایگاه رفیع تأكید كرده‌اند. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تحقق دیدگاه و خواسته اسلام درباره زن و خانواده را، نیازمند پشتوانه قانونی و ضمانت اجرایی خواندند و خاطرنشان كردند: با وجود همه كارهایی كه پس از انقلاب انجام شده است، هنوز درباره زن و رفتار در محیط خانواده، كمبودهای زیادی وجود دارد كه باید برطرف شود. 
 
ایشان تأكید كردند: محیط خانواده برای زن باید محیطی امن، با عزت و آرامش بخش باشد تا زن بتواند وظیفه اصلی خود را كه حفظ خانواده است به بهترین وجه انجام دهد. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نگاه و حركت هولناكی كه قبل از انقلاب درباره زنان رایج بود، افزودند: زن ایرانی به علت گوهر ناب ایمان، بر آن موج مخرب فائق آمد و به یكی از پایه‌های اساسی پیروزی و استمرار انقلاب تبدیل شد. 
 
رهبر انقلاب اسلامی نگاه خوشبینانه به روند ارتقای جایگاه زنان در سه دهه اخیر را نگاهی واقع بینانه خواندند و با اشاره به پیشرفت‌های تحسین برانگیز زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بویژه علمی افزودند: در قله پرافتخار این روند، مادران و همسران شهیدان، رزمندگان و جانبازان به عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت، همچون كوه ایستاده‌اند و به دیگران درس ایثار و ایمان می‌آموزند. 
 
رهبر انقلاب افزودند: البته این نگاه خوش بینانه نباید مانع دیدن ضعف‌ها بشود بلكه باید با شناخت دقیق نقائص و مشكلات و برطرف كردن آنها، روند موفقیت‌آمیز جمهوری اسلامی را در مقوله «زنان» شتاب بخشید و بر فرهنگ غلط غربی رایج در دنیا فائق آمد. 
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: عمده كارهای مربوط به مقوله «زن» باید با مطالعه و اندیشه ورزی زنان و ارائه راهكارهای اجرایی حل مشكلات انجام شود تا به فضل الهی، زنان و دختران جوان، گام‌های بلندتری در این زمینه بردارند و ایران اسلامی روز به روز به اهداف متعالی خود نزدیكتر شود. 
 
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه مسئله زن و خانواده یكی از موضوعات مهم برای بحث و مطالعه و اندیشه ورزی است، خاطرنشان كردند: بر همین اساس یكی از سلسله نشست‌های اندیشه های راهبردی در آینده، به موضوع زن و خانواده اختصاص خواهد یافت. 
 
حضرت آیت الله خامنه‌ای با دعوت از همه بانوان اندیشمند برای مشاركت جدی در مباحث مربوط به این نشست، افزودند: باید فصول مربوط به مسئله زن بصورت تخصصی و علمی و با تكیه بر منابع اسلامی و فكر ناب انقلابی بررسی و در نشست اندیشه های راهبردی مطرح شود تا نتایج آن مبنای برنامه ریزی و عمل قرار گیرد. 
 
در ابتدای این دیدار 10 نفر از زنان فرهیخته، نخبه و روشنفكر دیدگاه‌های خود را درباره مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی بیان كردند. 
 
خانمها: 
 
• شایسته خو، استاد حوزه و دانشگاه و مدیر مكتب نرجس مشهد 
• دكتر فرشته روح افزا، دكترای الكترونیك و استاد دانشگاه 
• دكتر نفیسه اسماعیلی، استاد دانشگاه و رئیس بیمارستان رازی 
• دكتر فاطمه فراهانی، دكترای مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی و عضو هیأت علمی دانشگاه 
• دكتر شكیبا محبی تبار، فرزند شهید و دكترای تخصصی رادیوتراپی و اوكولوژی 
• مهندس سرور فاضلی پور، كارشناس ارشد مدیریت اجرایی 
• دكتر شایگان، استاد جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی 
• دكتر قنبری، استاد حوزه و جامعه الزهرا 
• معصومه حاج حسینی، استاد حوزه و دانشگاه 
• و سركار خانم قوی، عضو هیأت علمی دانشگاه 
 
در سخنان خود بر این نكات تأكید كردند: 
 
• ضرورت ارزیابی كیفی در حوزه های علمیه و پرهیز از رقابتهای كمی 
• حضور زنان فاضله و اندیشمند در شورای مدیریت حوزه علمیه 
• پیشنهاد تشكیل شورای فقهی خواهران برای مسائل مستحدثه 
• تمركز حوزه های علمیه خواهران با مدیریت خواهران فاضله 
• ناهنجاریها و نابسامانی های عمیق زندگی فردی و اجتماعی زنان در غرب، اثبات كننده كذب بودن ادعاهای لیبرالیزم و غرب مبنی بر حمایت از زنان 
• ضرورت تلاش برنامه ریزی شده برای اصلاح و ارتقای جایگاه اجتماعی زنان 
• نقش چندگانه زنان در تحقق اهداف «جهاد اقتصادی» 
• تلاش مستمر برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب 
• تبیین الگویی اسلامی – ایرانی برای افزایش حضور زنان در عرصه های مختلف جامعه به موازات تقویت نقش آنان در خانواده 
• لزوم نگاه سیستماتیك و مبتنی بر آموزه های دینی در دستگاهها و سازمانهای متولی امور زنان 
• حضور بیشتر زنان در شوراهای تصمیم سازی و تصمیم گیری در كشور 
• توجه لازم به سلامت معنوی افراد جامعه 
• افزایش ایجاد و گسترش بیمارستانهای تخصصی و فوق تخصصی زنان 
• راه اندازی كرسی های نظریه پردازی در مسائل زنان 
• اهمیت نقش و جایگاه بنیان خانواده و مقابله با جنگ نرم دشمن 
• اهتمام به حل مشكلات قضایی بانوان با رویكرد برطرف كردن نواقص قوانین قضایی خانواده 
• ضرورت توجه حقیقی رسانه ها بویژه رسانه ملی به عمق نگاه اسلام به زنان 
• لزوم پرهیز جدی رسانه ها از تبلیغ مستقیم یا غیرمستقیم الگوهای ضد ارزشی و بیگانه 
• محكومیت بی توجهی مدعیان حقوق بشر به ظلم مضاعفی كه در حق زنان بحرین و فلسطین انجام می شود. 
• پرهیز از افراط و تفریط و نگاه متحجرانه یا فمینیستی به مقوله زن 
 
در این دیدار مادر 4 شهید و همسر شهید سیدحمزه سجادیان كه در دیدار حضور داشت در پیامی كه همسر یكی از فرزندان شهیدش قرائت كرد بر وفاداری و ایستادگی زنان ایرانی بر عهد و پیمان با اسلام و امام و شهیدان تأكید كرد.
  • 31 / 02 / 1391
  • 21617 بازدید
  • hosian
  • نظر

برچسب های این مطلب

Post Tags

سخنان اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد حجاب و جایگاه زن

حریم آسمانی

harimeasmani.ir

نظرات این مطلب

Post Comments
بیتا میگه :
با تشکر از ایت الله خامنه ای گرامی که به خاطر ایشان کشور ما در اسایش و امنیت است
پاسخ : با سلام ... بله واقعا همینطوره
مریم میگه :
mehran-mirzaei.blogfa.com
سلام دوستان من.
یه سر به این وبلاگ بزنید. وبلاگه یه خواننده مذهبیه که درباره چادر اهنگ خوندن. اما در کمال ناباوری اهنگ درباره حجاب مجوز نگرفته!!!!خواهش میکنم برید سایتشون نظر بزارین و اهنگ رو نشر بدین این هنرمندا نیاز به روحیه و حمایت دارن.
یاحق
لینکدین میگه :
با سلام
مطلب شما در جامعه تخصصی پیوندهای دینی منتشر شد.
لطفا لینک دین را در پیوند های خود قرار دهید و به جهت نشر معارف اسلامی آن را به دیگران معرفی نمایید.
با تشکر
سلام
تایید شد
تا دقایقی دیگر با افتخار لینک می شوید
ان شاالله همیشه با قدرت مروج فرهنگ ناب اسلام باشیم
حرف تو میگه :
سلام
تشکر از ارسال مطلبتان به سایت "حرف تو"
لطفا مطالب خود را در موعد خودش برای سایت ارسال فرمایید.
چشم انتظار مطالب تولیدی و خوب شما هستیم.
یا علی
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی